Najlepsza drukarka roll-to-roll. Kogo nagrodziło EDP?

Klaudia Kostyra
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Po raz kolejny European Digital Press Association (EDP) uhonorowało najlepsze osiągnięcia technologii cyfrowej w branży druku z ostatnich 12 miesięcy.

EDP zrzesza 21 magazynów branżowych z 27 krajów, które co roku wybierają zwycięzców w wielu kategoriach. Za kryterium przyjmuje się innowację, jakość i koszty. Nagroda EDP to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branżowe.

Laur dla firmy Mimaki Europe

W tym roku zdobywcą nagrody w kategorii najlepsza drukarka typu roll-to-roll do szerokości 170 cm została drukarka atramentowa Mimaki UV LED UJV100-160 firmy Mimaki Europe. 

Jury EDP doceniło takie zalety urządzenia jak opłacalność, niezawodność, kompatybilność z wieloma mediami i łatwość obsługi. Ponadto uznanie zyskał innowacyjny system ochrony jakości poprzez kontrolę rozmieszczania kropel atramentu i podawania materiału. Wyróżniona drukarka zapewnia także oszczędność czasu dzięki maksymalnej szybkości druku 23 m2/godz i wykorzystaniu ekologicznego atramentu, który pod wpływem działania promieni UV natychmiast po wydrukowaniu ulega utwardzeniu.

Drukarka Mimaki UV LED UJV100-160 zadebiutowała na rynku w grudniu 2020 roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy z drukiem? Winne może być nawilżenie papieru
Problemy z drukiem? Winne może być nawilżenie papieru
Papier to tworzywo silnie higroskopijne i może absorbować lub oddawać wodę otoczeniu. Dlatego gdy pojawią się problemy z drukiem, warto zadbać o kontrolę poziomu wilgotności.
/