Jak drukować z telefonu?

Agata Dobosz
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne telefony coraz częściej zastępują nam komputery i laptopy. Smartfony umożliwiają robienie i wysyłanie zdjęć, a nawet tworzenie plików Word czy Excel. Przydatną funkcją jest także możliwość drukowania z telefonu.

Smartfony to popularne urządzenia, bez których już mało kto wyobraża sobie życie. Telefony są tak pożądane, ponieważ idealnie wpisują się w wizję elastycznego i mobilnego stylu życia. W dobie pracy zdalnej przydatne okazują się także domowe drukarki. Nowoczesne technologie i udogodnienia pozwalają drukować wybrane dokumenty tekstowe wprost z telefonu, bez uprzedniej konieczności przenoszenia plików na komputer. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Drukowanie z telefonu

Jeśli drukarka ma dostęp do sieci, to wybrany plik z telefonu możemy wydrukować bez pośrednictwa komputera. Natomiast w przypadku drukarki nieposiadającej łączności z siecią konieczne będzie wykorzystanie komputera i przesłanie na niego plików, na przykład dzięki usłudze Dysk Google. Z tego względu podczas zakupów warto zdecydować się na drukarkę z funkcją Wi-Fi, dzięki której wydrukujemy pliki z telefonu. 

Jeżeli dysponujemy modelem urządzenia bez Wi-Fi, to możemy skorzystać z trzech sposobów. Pierwszym jest przesłanie potrzebnych plików e-mailem. Po ściągnięciu ich na komputer proces drukowania powinien być już bezproblemowy. Wadą tej metody jest to, że wiele skrzynek mailowych ma pewne ograniczenia odnośnie do wielkości wysyłanych plików. Rozwiązaniem w tej sytuacji bywa przeniesienie plików z telefonu na komputer za pomocą kabla USB. Ten sposób sprawdzi się, gdy nie możemy połączyć się z siecią. Jeśli mamy dostęp do internetu, wszystkie pliki możemy najpierw przesłać na Dysk Google, stamtąd je pobrać, po czym wydrukować według standardowej procedury. 

Trzeci sposób drukowania z drukarki bez Wi-Fi zakłada wykorzystanie aplikacji.

Z jakich aplikacji do drukowania warto korzystać?

  • Printer Share

Z telefonu możemy wydrukować nie tylko dowolne dokumenty tekstowe lub pliki Excel, lecz także listy połączeń telefonicznych czy SMS-y. Ułatwi nam to specjalna aplikacja Printer Share. W wersji darmowej ma ona pewne ograniczenia, jednak nie będą nam one przeszkadzać.

Na początku musimy podłączyć drukarkę – bezpośrednio, przewodowo przez USB lub przez Wi-Fi. Następnie uruchamiamy aplikację na telefonie i wskazujemy drukarkę (opcja „Wybierz”). Kolejnym krokiem będzie zaznaczenie plików albo wiadomości, które chcemy wydrukować. Jeśli chcemy zmienić ustawienia drukowania, na przykład rozmiar papieru, musimy wejść w opcje.

  • NakoPrint

NakoPrint to kolejna aplikacja, która umożliwia mobilne drukowanie. Dzięki niej wydrukujemy zdjęcia, dokumenty, a nawet strony internetowe. Narzędzie pozwala również na druk dwustronny i wielu kopii, wybranie druku kolorowego lub ustawienie wielkości i rozmiaru drukowanej treści.

  • Mopria Print Service

Mopria Print Service to jedna z najlepiej ocenianych aplikacji do drukowania mobilnego. Jej twórca deklaruje, że dobrze współpracuje z drukarkami nie tylko najważniejszych marek, lecz także tych mniejszych i mniej znanych.

Aby wydrukować dowolną treść z telefonu, wykorzystując tę aplikację, musimy wejść w menu i wybrać opcję „Udostępnij”. Narzędzie umożliwia drukowanie zdjęć, dokumentów, stron internetowych, a nawet treści wprost z mediów społecznościowych.

Zdj. główne: kaboompics/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Papier fotograficzny do drukowania. Na co zwrócić uwagę?
Papier fotograficzny do drukowania. Na co zwrócić uwagę?
Wydrukuj zdjęcia w domu. Jak osiągnąć profesjonalną jakość i czy to w ogóle możliwe?
/