Ministerstwo Finansów planuje obniżkę VAT na prasę i książki

Michał Urbaniak
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rząd planuje obniżkę VAT na prasę i książki, i to obniżkę naprawdę imponującą, bo do 0 procent.

Izba Wydawców Prasy wspólnie z Polską Izbą Książki już od kwietnia apelowała do rządu o obniżkę VAT na gazety, czasopisma i książki. Zerowy VAT miałby wesprzeć rynek wydawniczy, który również mocno ucierpiał przez pandemię koronawirusa.

Czy jest szansa na zerowy VAT?

Kasa fiskalna Canon
(fot. StellrWeb, źródło: unsplash.com)

Jak poinformował Dziennik Gazeta Prawna, Ministerstwo Finansów już pracuje nad tym, żeby Komisja Europejska wydała zgodę na obniżenie podatku VAT na prasę i książki. Wydaje się zatem, że jest coś na rzeczy i rynek wydawniczy faktycznie może liczyć na pozytywne zmiany.

Nie można zapominać, że pandemia koronawirusa oraz jej następstwa przyniosły spore straty budżetowi państwa. Z tego względu Ministerstwo Finansów już zakomunikowało, że nie może sobie pozwolić na powrót do niższych podstawowych stawek VAT w wysokości 7 i 22 procent. Można więc obawiać się, że także VAT na prasę i książki ostatecznie nie zostanie obniżony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak efektywnie wykorzystać billboardy do zwiększenia widoczności Twojej marki?
Jak efektywnie wykorzystać billboardy do zwiększenia widoczności Twojej marki?
Odkryj tajniki efektywnego wykorzystania billboardów do promocji marki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak stworzyć skuteczną kampanię na dużych powierzchniach reklamowych.
/