Maszyna drukująca Full LED od jakiegoś czasu gości w Polsce. Co ją wyróżnia?

Martyna Świerc
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polski lider produkcji etykiet samoprzylepnych, firma Eticod, na początku 2021 roku rozszerzyła swój park maszynowy o proekologiczną UV LED Phoseon: BOBST M5 430. Jakie są jej główne zalety?

Eticod działa w branży już ćwierć wieku i w swoim funkcjonowaniu wysoko stawia troskę o środowisko. Kolejnym krokiem w zrównoważonym rozwoju firmy był zakup 10-kolorowej maszyny BOBST M5 430 z technologią UV LED Phoseon. Sprzęt zużywa o 60% mniej energii elektrycznej niż urządzenia o tej samej specyfikacji, które posiadają konwencjonalne lampy UV. Zdaniem współwłaściciela Eticod Arona Hucia, zapewni to oszczędności na poziomie rzędu 50 kWh lub 200 ton dwutlenku węgla. Co więcej, maszyna opracowana przez Phoseon zapewnia natychmiastowe i wydajne suszenie na wszystkich kolorach i każdej prędkości.

Phoseon Technology Inc. jako pierwsza na świecie zaprezentowała lampy w technologii UV LED dla przemysłu. Phoseon zrewolucjonizował branżę tworząc lamy: nieemitujące ozonu, nie wymagające zapasowych żarników ani dodatkowych części, których żywotność wynosi nawet 60 tys. godzin operacyjnych. Jeśli chodzi o przeliczenie na lata pracy na maszynie fleksograficznej, to wynosi ono od 15 do 20 lat.

Zdj. główne: Lennert Naessens/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto postawić na assistance krótkoterminowe?
Kiedy warto postawić na assistance krótkoterminowe?
Niedługo urlop? Planujesz wyjechać z całą rodziną na wakacje, do któregoś z europejskich krajów? Zabezpiecz siebie i bliskich na wypadek […]
/