Czym różnią się kampanie Amazon Ads i reklamy Allegro Ads?

Redaktor Blue Whale Press
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kampanie Amazon Ads i Allegro Ads to dwie z najpotężniejszych platform reklamowych na rynku. Obie oferują wiele metod targetowania, ale ich interfejsy i zasady są zupełnie inne. Czym zatem różnią się te platformy reklamowe i którą lepiej wybrać do promocji swoich produktów?

Kampanie Amazon Ads

Amazon Ads to platforma reklamowa dla sprzedawców na Amazon. Pozwala przedstawić swoją ofertę odpowiednim klientom, pokazując im reklamy promujące Twoje produkty w wynikach wyszukiwania, stronach szczegółów produktu i produktach sponsorowanych.

Jak stworzyć reklamę Amazon Ads?

Tworzenie reklamy Amazon Ads jest bardzo proste. Zrobisz to w kilku krokach:

  1. Zarejestruj się na konto sprzedawcy Amazon, jeśli jeszcze go nie masz.
  2. Po założeniu konta zobaczysz pulpit nawigacyjny na Amazon, który pokazuje Twoje reklamy. Z tego miejsca możesz ustawić nowe reklamy, a także zarządzać istniejącymi.
  3. Aby utworzyć nowe kampanie Amazon Ads, kliknij Create New Campaigns & Ads w zakładce Campaigns po lewej stronie ekranu. To przeniesie Cię do strony, na której możesz nazwać swoją kampanię i wybrać jej budżet oraz harmonogram.
  4. Utwórz nową listę produktów dla każdego przedmiotu, który chcesz reklamować, wypełniając formularz na Seller Central i przesyłając go do zatwierdzenia przez pracowników Amazon, którzy będą musieli zatwierdzić listę przed jej uruchomieniem na stronie.
  5. Promuj swoją nową listę produktów za pomocą reklam produktów sponsorowanych.

Kampanie Allegro Ads

Allegro Ads to platforma reklamowa dla sprzedawców na allegro.pl, największym w Polsce systemie sprzedażowym. Dzięki niej możesz pokazać swoje produkty osobom szukającym odpowiednich przedmiotów w katalogu lub przeglądającym konkretne kategorie lub podkategorie.

Reklamy Allegro Ads wyświetlają się osobom, które wcześniej weszły w interakcję z promowaną treścią. Na przykład, jeśli chcesz promować nowy produkt, Twoja reklama pokaże się osobom, które już wcześniej oglądały podobne produkty lub odwiedziły strony związane z Twoją kategorią produktów. To gwarantuje, że tylko odpowiedni klienci zobaczą Twoją reklamę i pomaga upewnić się, że mądrze inwestujemy nasz budżet.

Allegro oferuje różne metody kierowania swoich reklam. Możesz na przykład wybrać wyświetlanie reklamy na urządzeniach mobilnych lub desktopowych (lub obu).

Jak stworzyć reklamę Allegro Ads?

Tworzenie reklamy Allegro Ads jest bardzo proste – wystarczy założyć konto, przesłać zdjęcie lub wideo i skopiować/wkleić link URL do pola tekstowego. Jeśli chcesz skierować swoją reklamę do konkretnych osób, skorzystaj z opcji targetowania, aby wybrać demografię i zainteresowania użytkowników, do których chcesz dotrzeć. Kiedy to zrobisz, po prostu kliknij „Utwórz reklamę” i jest gotowa!

Zdj. główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drukowana vs. elektroniczna wersja katalogu reklamowego. Którą opcję wybrać?
Drukowana vs. elektroniczna wersja katalogu reklamowego. Którą opcję wybrać?
Drukowana wersja katalogu reklamowego to nieodłączny element marketingu od dziesięcioleci.
/