Większa wydajność druku białym atramentem? To możliwe!

Martyna Świerc
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ponad 60 procentowy stopień nieprzezroczystości białego atramentu w druku fleksograficznym! Opatentowany przez cztery firmy atrament ma szansę zwiększyć wydajność drukowania, a przy tym przyczynić się do ochrony środowiska.

Owocem współpracy firm Soma, Marvaco, Flint Group i Inometa jest biały atrament dający niesamowity, ponad 60 procentowy stopień nieprzezroczystości w druku fleksograficznym. Wszystkie cztery firmy wdrożyły tusz do swojej produkcji, co umożliwiło im oszczędny druk białym atramentem na folii BOPP. Atrament ma wysoki poziom krycia, co przekłada się na wzrost wydajności i jednoczesne ograniczenie odpadów w postaci plastikowych opakowań na tusze.

Osiągnięcie tak spektakularnego rezultatu udało się tylko dzięki współpracy wszystkich partnerów, wykorzystaniu najnowszych technologii oraz wieloletniemu doświadczeniu każdej z firm. Producenci atramentu wskazują również na nowy system suszenia, w jaki wyposażona jest Soma Optima. Minimalizuje on blokowanie atramentu, co miało duży wpływ na osiągnięcie finalnego rezultatu.

Zdj. główne: Wilhelm Gunkel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drzwi otwarte BOBST dla branży opakowaniowej. W tym roku online
Drzwi otwarte BOBST dla branży opakowaniowej. W tym roku online
Dni otwarte dla branży opakowaniowej. Sprawdź, dlaczego warto wirtualnie odwiedzić BOBST już za kilka dni!
/