Targi CCE International już w marcu! Poznaj program wydarzenia

Agata Dobosz
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W marcu 2023 roku ponownie odbędą się Międzynarodowe Targi Przemysłu Tektury Falistej i Pudełek Kartonowych Składanych CCE International. Sprawdzamy, jak będzie wyglądał program.

W dniach 14–16 marca w Monachium odbędą się Międzynarodowe Targi Przemysłu Tektury Falistej i Pudełek Kartonowych Składanych CCE International. Jest to jedyne w Europie wydarzenie poświęcone produkcji oraz przetwarzaniu tektury falistej i kartonu.

CCE International to atrakcyjne i kluczowe miejsce spotkań dla ekspertów z branży. Tegoroczne targi zostaną połączone z InPrint Munich i ICE Europe, czyli wiodącą na świecie wystawą dotyczącą przetwarzania materiałów giętkich.

Dlaczego warto odwiedzić targi CCE International?

Pomimo trudnej i przedłużającej się sytuacji pandemicznej oraz politycznej branża związana z produkcją tektury falistej i kartonu ma obiecujące perspektywy, choć nie brakuje w niej wyzwań, takich jak rosnące koszty surowców, pracy, energii i logistyki.

Tektura falista staje się coraz popularniejsza, głównie ze względu na rozwój handlu internetowego. Na pozytywne prognozy rynkowe ma wpływ również trwająca debata na temat zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej. Specjaliści zwracają także uwagę na postęp w cyfryzacji.

Wraz z ciągłym rozwojem technologicznym maszyn, procesów i systemów do produkcji i przetwarzania tektury falistej i pudełek składanych, cyfryzacja stała się główną siłą napędową w tej branży w ciągu ostatniej dekady. CCE International jest ważną platformą, która ułatwia dostawcom materiałów, maszyn, technologii i akcesoriów sprzedaż swoich produktów do docelowej grupy odbiorców. Ta wystawa zapewnia cenną przestrzeń do napędzania innowacji poprzez wymianę ekspercką między producentami i użytkownikami nowych aplikacji – mówi Patrick Herman, dyrektor ds. wydarzeń związanych z Converting, Paper and Print Events, w imieniu Mack-Brooks Exhibitions.

Na targach CCE International spotkamy kluczowych dostawców maszyn i urządzeń do produkcji i przetwórstwa tektury falistej i pudełek składanych, w tym: Baysek Machines, Bahmüller GmbH, Koenig & Bauer AG, Kolbus GmbH & Co. KG, Sun Automation Group czy HP PageWide Industrial Corrugated. W wydarzeniu wezmą udział także specjaliści z sektora druku, między innymi: Xaar plc, Meteor Inkjet Ltd, Seiko Instruments GmbH, People and Technology oraz Siegwerk Druckfraben AG & Co.

Co znajdziemy w programie CCE International?

CCE International jest przede wszystkim platformą pozwalającą odkryć najnowsze produkty związane z branżą, umożliwia również nawiązywanie nowych kontaktów. Istotnym aspektem wydarzenia jest edukowanie i przekazywanie wiedzy branżowej poprzez organizowanie bezpłatnych seminariów otwartych, na których porusza się zagadnienia związane z najnowszymi trendami w zakresie produkcji i przetwarzania tektury falistej oraz pudełek składanych. W tegorocznym programie zostaną poruszone takie tematy jak zrównoważony rozwój czy możliwości związane z digitalizacją. Właśnie ten naukowy i edukacyjny aspekt targów CCE International odróżnia to wydarzenie od innych ogólnych imprez opakowaniowych.

Międzynarodowe Targi Przemysłu Tektury Falistej i Pudełek Kartonowych Składanych CCE International będą odbywać się w Centrum Targowym w Monachium w Niemczech, w hali B6.

Zdj. główne: stux/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*