Poznaj nowoczesne sposoby na drukowanie w domu

Bartosz Promiński
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Branża poligraficzna przechodzi znaczące zmiany, jakie widujemy w innych branżach: cyfryzacja, modernizacja, podejmowanie decyzji w oparciu o dane i inne zmiany związane z technologią. Zmiany te odzwierciedlają potrzeby współczesnego konsumenta, w tym potrzebę posiadania spersonalizowanych materiałów drukowanych tak wydajnie i szybko, jak to tylko możliwe.

Podobnie jak w przypadku innych trendów technologicznych w branży, środowisko technologii druku i materiałów biurowych jest wypełnione frazesami i żargonem, które są nowością dla większości konsumentów. Ponadto firmy dostarczające materiały biurowe i dostawcy, chcący korzystać z tych technologii, nie wiedząc naprawdę, co robią.

Zaawansowana technologia może pomóc firmom osiągnąć określone cele, takie jak zmniejszenie nieefektywności, zwiększenie zwrotu z inwestycji i poprawa jakości druku we wszystkich działach. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, które rozwiązania techniczne w zakresie drukowania są najbardziej wykonalne w dzisiejszych czasach.

Drukowanie z podwyższonym bezpieczeństwem cybernetycznym

Cyberbezpieczeństwo to jeden z najgorętszych trendów technologicznych we wszystkich głównych branżach, ale ma bezpośrednie zastosowanie w technologii drukowania i oprogramowaniu. Wiele drukarek jest teraz wyposażonych w ulepszone oprogramowanie szyfrujące, funkcje bezpieczeństwa, a nawet uwierzytelnianie tożsamości, aby zapewnić bezpieczeństwo materiałów drukowanych i plików cyfrowych.

Telefon z napisem "VPN protected"
(fot. Privecstasy, źródło: unsplash.com)

Wsparcie w chmurze dotyczące drukarek i oprogramowania do drukowania

Przechowywanie i udostępnianie w chmurze to ogromna część wielu firm, zarówno małych, jak i dużych, które wydajnie przesyłają dokumenty. Urządzenia wielofunkcyjne i wielofunkcyjne zaczynają się pojawiać z możliwością stosunkowo łatwego drukowania dokumentów z pamięci masowej w chmurze. Jest to przydatne również w domowym zaciszu.

Cyfrowo zintegrowane przepływy pracy drukowania

Kolejki drukowania są już zoptymalizowane w kilku modelach urządzeń wielofunkcyjnych za pomocą oprogramowania, które może organizować kolejki drukowania. Jednak użytkownicy powinni spodziewać się, że modele jeszcze bardziej zwiększą te możliwości i zostaną zintegrowane z oprogramowaniem do zarządzania projektami.

Drukarka
(źródło: pixabay.com)

Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne

Urządzenia wielofunkcyjne mogą wykrywać niski poziom tuszu w tonerze i gdy w niektórych dokumentach brakuje tuszu do ukończenia drukowania. Wiele drukarek i podobnych urządzeń jest wdrażanych z funkcjami analizy, opartej na regularnych kolejkach drukowania, w celu poprawy wydajności drukarki.

Drukowanie wspomagane sztuczną inteligencją

Sztuczna inteligencja lub „AI” to rozwijająca się, ale stale udoskonalana funkcja urządzeń wielofunkcyjnych. Wkrótce jednak firmy każdej wielkości powinny móc korzystać z urządzeń wielofunkcyjnych, które mogą automatycznie planować wydruki i oferować inne zautomatyzowane funkcje. Drukarka będzie mogła być częścią smart domu podobnie jak telewizor. Dzięki np. raspberry pi smart tv i drukarka będą mogły być sterowane za pomocą “inteligentnej” technologii.

Pilot do telewizora
(fot. Glenn Carstens-Peters, źródło: unsplash.com)

Skanery, które pomagają zabezpieczyć i przechowywać poufne dane

Technologia skanowania przeszła już długą drogę. Ale spodziewaj się więcej funkcji związanych z cyberbezpieczeństwem i udostępnianiem w chmurze, aby poprawić przepływ pracy skanowania i bezpieczeństwo dokumentów.

Druk atramentowy z zaawansowanymi prędkościami i opcjami dostosowywania

Druk atramentowy jest już szeroko stosowany w prywatnych gospodarstwach domowych, a także w małych i dużych firmach. Jednak zapotrzebowanie na bardziej spersonalizowane materiały do ​​drukowania i specjalistyczne dokumenty spowoduje pojawienie się nowych ulepszeń w druku atramentowym z urządzeń wielofunkcyjnych.

Drukowanie aktywowane głosem

Technologia aktywowana głosem jest dość nowa poza technologią smartfonów. Jednak małe drukarki konsumenckie prawdopodobnie będą zapewniać drukowanie aktywowane głosem, które umożliwi drukowanie dokumentów na polecenie. Komercyjne urządzenia wielofunkcyjne są już u progu udostępnienia tej technologii firmom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Druk termotransferowy: szybki, trwały i uniwersalny sposób na znakowanie
Druk termotransferowy: szybki, trwały i uniwersalny sposób na znakowanie
Warto rozważyć druk termotransferowy jako skuteczną metodę oznaczania produktów i tworzenia profesjonalnych etykiet.
/