Nowa generacja edytora PDF. Będzie szybciej i sprawniej!

Martyna Świerc
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

ArtPro+ to najnowsza propozycja w zakresie edytorów PDF dla procesów prepressu w sektorze opakowań i etykiet od firmy Esko!

Natywny edytor PDF dedykowany sektorowi opakowań i etykiet został udoskonalony o nowy moduł drukowania zmiennych danych – VDP. Został także w pełni zintegrowany z urządzeniami do druku wklęsłego Hell. Oprogramowanie ArtPro+ zapewnia automatyzację powtarzających się zadań. W znacznej mierze wyeliminuje to liczbę błędów. Nowa generacja edytora prepress umożliwi pracę i pełną edycję plików PDF. Ulepszony ArtPro+ jest także w pełni zintegrowany z urządzeniami firmy Hell.

Firma Esko opracowała nowy edytor, by wyjść naprzeciw potrzebom branży opakowań. Będąc obecnie jedynym dostawcą rozwiązania oferującego druk zmiennych danych (VDP) producentom etykiet i kartonów składanych, dobrze znała bolączki specjalistów. Użytkownicy w procesie prepress korzystali z programu Adobe Illustrator lub PDF. O ile wydruk zleceń VDP nie jest długotrwały, to czas pochłaniało ich poprawne przygotowanie. 

Screen ze strony esko.com
(źródło: screen ze strony esko.com)

Co się zmieni dzięki ArtPro+?

Dzięki nowemu ArtPro+ użytkownicy szybko przekonwertują jakikolwiek plik graficzny na szablon VDP. Oprogramowanie pozwala na szybkie przejście od pliku klienta do pliku gotowego do druku. Posiadane obrazy, tekst i kody kreskowe można dostosowywać do preferowanych rozmiarów, kolorów i układu. Jest to możliwe dzięki wczytaniu rekordu z bazy danych CSV. Oparte na regułach możliwości walidacji sprawdzają bazę danych, a w razie konieczności sygnalizują możliwość wystąpienia problemów z wydrukiem. Moduł VDP pozwala na rozwinięcie danych bezpośrednio do szablonu Step & Repeat. W efekcie otrzymujemy w pełni stopniowany i powtarzany plik z makietą gotową do druku.

A jeśli interesuje Cię temat przygotowania materiałów do druku, sprawdź jak samodzielnie zaprojektować i wydrukować etykietę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Siatki mesh z nadrukiem. Wszystko o banerze siatkowym
Siatki mesh z nadrukiem. Wszystko o banerze siatkowym
Reklama do zadań specjalnych. Poznaj zalety niepozornej siatki mesh, która pod wieloma względami przewyższa klasyczny baner.
/