Druk wizytówek. Na jaką formę wydruku się zdecydować?

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wizytówka to mała, lecz bardzo skuteczna forma reklamy. Na wizytówce znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące firmy, a także dane kontaktowe. Wielu młodych przedsiębiorców zaraz po założeniu firmy decyduje się na druk wizytówek, które w późniejszym czasie będą mogli wręczyć swoim klientom oraz kontrahentom.

Stwórz wizytówki swoich marzeń

Możliwości wydruku jest mnóstwo. Drukarnie oferują zazwyczaj druk wizytówek w wielu formach, m.in.

 • wizytówki z zaokrąglonymi rogami,
 • wizytówki składane,
 • wizytówki firmowe,
 • wizytówki kwadratowe,
 • wizytówki metalizowane.

Dobrze prosperujące drukarnie inwestują w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki czemu oferują klientom wydruki wysokiej jakości. Warto skorzystać z oferty jednej z takich drukarni, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby wizytówka wyróżniała się na tle innych wizytówek.Aby tak było, wizytówka powinna wyróżniać się przede wszystkim swoim designem oraz wysoką jakością wydruku. To, na jaką formę wizytówki zdecyduje się klient, zależy wyłącznie od niego. Dla jednych liczy się design, drudzy decydują się na druk wizytówek na papierze ekologicznym, a jeszcze inni wybierają wizytówki w formie kart plastikowych. Dzięki temu, że drukarnie oferują wydruk wizytówek w tak wielu formach, każdy ma szansę na stworzenie wizytówek swoich marzeń.

Wizytówki – skuteczna forma reklamy

Właściciele firm, zarówno tych małych, jak i dużych, nie wyobrażają sobie prowadzenia firmy bez posiadania wizytówek. To doskonała forma reklamy, która sprawdza się podczas kontaktu z klientem oraz kontrahentami. Przed samym wydrukiem trzeba jednak zaprojektować wizytówkę. Można skorzystać z gotowych już wzorów wizytówek, jednak jeśli zależy nam, aby wizytówka była jedyna w swoim rodzaju, warto zaprojektować ją samemu, lub skorzystać w tym celu z pomocy grafika. Oto, jakich informacji nie może zabraknąć na wizytówce:

 • imię, nazwisko,
 • stanowisko,
 • nazwa firmy,
 • adres,
 • dane kontaktowe,
 • logo firmy.

Gdy zabraknie, chociażby jednej z informacji, może utrudnić to klientowi bądź kontrahentowi kontakt z firmą. Wizytówka to przecież nie tylko design, lecz również dane kontaktowe, a żeby wizytówka była skuteczna, powinna być połączeniem tych dwóch cech. Nie bez przyczyny wizytówek używa się od wieków. Dzięki temu, że są małe i kompaktowe, można zawsze mieć je ze sobą. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy na swojej drodze spotkamy potencjalnego klienta, bądź osobę, z którą można podjąć współpracę. Swoją wizytówkę warto więc mieć zawsze przy sobie. To taka osobista forma ulotki, która doskonale nas zareklamuje. 

Doskonale sprawdza się ona także w siedzibie firmy. Wielu właścicieli firm, jak również pracowników, zwłaszcza tych, którzy na co dzień mają kontakt z klientami, swoje wizytówki umieszczają właśnie na biurkach. Pomysłowo zaprojektowana wizytówka przyciągnie uwagę niejednego klienta. Czynnikami wpływającymi na atrakcyjność wizytówki mogą być np. kolory, kształt wizytówki, rodzaj papieru, na którym została wydrukowana, bądź różnego rodzaju zdobienia. Coraz częściej odchodzi się od prostych wydruków na białym papierze. Dzięki rozwojowi technologii, a w tym rozwojowi drukarni oraz umiejętności tworzenia coraz to ciekawszych projektów, wizytówki zachwycają swoim designem. Często są one małymi dziełami sztuki, a żeby tak było warto zdecydować się na ich wydruk w drukarni stawiającej na nowoczesne rozwiązania. Wybór drukarni, jak i sam projekt powinny być przemyślane, ponieważ raz wydrukowane wizytówki służą zazwyczaj przez wiele długich lat i pod pewnym względem stają się jednym z elementów rozpoznawczych danej firmy. Ważną funkcję odgrywa również samo logo firmy, którego nie może zabraknąć na wizytówce. Aby zmieścić na niej wszystkie niezbędne informacje, projekt wizytówki powinien być nieprzypadkowy.

Zdjęcie:materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety i wady różnych technik nadruku w kontekście skuteczności reklamy
Zalety i wady różnych technik nadruku w kontekście skuteczności reklamy
Dowiedz się więcej o strategiach wyboru technik nadruku dla efektywnej promocji marki. Zrozum różnice, zalety i wady różnych metod i jak mogą wpływać na skuteczność Twojej reklamy.
/