Pracownik Bobst z nagrodą – jego system wykryje błędy w tłoczeniu!

Martyna Świerc
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firma Bobst w 2021 r. po raz drugi przyznała nagrodę Inventor Award. Docenionym pracownikiem firmy został wówczas główny inżynier ds. rozwoju systemów optoelektronicznych i ekspert optyczny – Matthieu Richard.

Bobst Inventor Award to program nagradzania pracowników powołany w firmie w 2020 roku. Jego celem jest zaktywizowanie pracowników firmy i zachęcenie do myślenia o rozwoju przedsiębiorstwa oraz wdrażania innowacji technologicznych. Bobst jest jednym z liderów w branży poligraficznej i opakowaniowej. Firmie zależy na nieustannym rozwoju i utrzymaniu pozycji.

Bobst Inventor Award dla Matthieu Richarda

Laureatem w 2021 r. był główny inżynier ds. rozwoju systemów optoelektronicznych i ekspert optyczny, Matthieu Richard. Jak podkreślał sam zainteresowany, za sukces odpowiedzialny był jednak cały zespół. Nagrodzeni opracowali innowację zintegrowaną z systemem kontroli jakości inline AccuCheck. Pozwala ona wykrywać błędy tłoczenia podczas procesu produkcji. Dzieje się to dzięki przechwytywaniu obrazu. Co więcej, technologia kontroluje wytłoczoną strukturę i określa jej dokładną pozycję niezależnie od podłoża. Znajduje zastosowanie na powierzchniach metalowych, lakierowanych, metalizowanych, jasnych i ciemnych.

Innowacja była o tyle istotna, że pozwalała na podniesienie jakości realizowanych dla klienta zleceń. Opakowania pozbawione są błędów, a to znacząco poprawia zaufanie kontrahentów. W szczególności w takich branżach jak produkcja żywności czy leków.

Zobaczymy, co stworzy tegoroczny laureat!

Zdj. główne: Jason Dent/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Etui na telefon, czyli dlaczego warto zabezpieczać telefon?
Etui na telefon, czyli dlaczego warto zabezpieczać telefon?
Zastanawiasz się nad zakupem etui, ale nie jesteś pewien, dlaczego go potrzebujesz lub czy w ogóle go potrzebujesz? Po przeczytaniu tego artykułu będziesz pewien, że etui to jeden z najniezbędniejszy akcesoriów do telefonu, który może uchronić cię przed sporym wydatkiem.
/