Pracownik Bobst z nagrodą – jego system wykryje błędy w tłoczeniu!

Martyna Świerc
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firma Bobst w 2021 r. po raz drugi przyznała nagrodę Inventor Award. Docenionym pracownikiem firmy został wówczas główny inżynier ds. rozwoju systemów optoelektronicznych i ekspert optyczny – Matthieu Richard.

Bobst Inventor Award to program nagradzania pracowników powołany w firmie w 2020 roku. Jego celem jest zaktywizowanie pracowników firmy i zachęcenie do myślenia o rozwoju przedsiębiorstwa oraz wdrażania innowacji technologicznych. Bobst jest jednym z liderów w branży poligraficznej i opakowaniowej. Firmie zależy na nieustannym rozwoju i utrzymaniu pozycji.

Bobst Inventor Award dla Matthieu Richarda

Laureatem w 2021 r. był główny inżynier ds. rozwoju systemów optoelektronicznych i ekspert optyczny, Matthieu Richard. Jak podkreślał sam zainteresowany, za sukces odpowiedzialny był jednak cały zespół. Nagrodzeni opracowali innowację zintegrowaną z systemem kontroli jakości inline AccuCheck. Pozwala ona wykrywać błędy tłoczenia podczas procesu produkcji. Dzieje się to dzięki przechwytywaniu obrazu. Co więcej, technologia kontroluje wytłoczoną strukturę i określa jej dokładną pozycję niezależnie od podłoża. Znajduje zastosowanie na powierzchniach metalowych, lakierowanych, metalizowanych, jasnych i ciemnych.

Innowacja była o tyle istotna, że pozwalała na podniesienie jakości realizowanych dla klienta zleceń. Opakowania pozbawione są błędów, a to znacząco poprawia zaufanie kontrahentów. W szczególności w takich branżach jak produkcja żywności czy leków.

Zobaczymy, co stworzy tegoroczny laureat!

Zdj. główne: Jason Dent/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Piosenki na szkle: Twój niepowtarzalny sposób na przechowywanie muzyki
Piosenki na szkle: Twój niepowtarzalny sposób na przechowywanie muzyki
Odkryj nowy wymiar muzyki: Piosenki na szkle to innowacyjne połączenie dźwięku i obrazu. Wyjątkowa forma dekoracji dla miłośników muzyki.
/