Druki antypoślizgowe – na co zwrócić szczególną uwagę?

Karolina Baworowska
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki się zdarzają, a poślizgnąć można się nawet we własnym domu. Szukasz sposobu na zabezpieczenie powierzchni podłogi? Dowiedz się, w jaki sposób druk antypoślizgowy może być w tym pomocny. 

Co trzeci statystyczny senior, a więc osoba w wieku powyżej 65 lat, przewraca się przynajmniej raz w roku. Im więcej lat wskazuje metryka, tym niebezpieczeństwo upadku staje się większe. W przypadku osoby, która ukończyła 90 lat, to ryzyko wzrasta do 50%. To główne wnioski płynące z raportu „Urazy wśród osób powyżej 60-go roku życia”, przygotowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH Jednak nie tylko starsze osoby są narażone na upadki. Ten problem może dotyczyć każdego. Ryzyko upadku można zminimalizować, jednocześnie zwiększając swoje poczucie pewności na każdym kroku. Z pomocą przychodzą druki antypoślizgowe.

Pewny grunt pod nogami

Maty antypoślizgowe, jak te do wanny czy wkładane do kabiny prysznicowej, są znane od lat. Dzięki nim korzystanie z wanny lub brodzika jest bezpieczniejsze, a ryzyko upadku znacznie mniejsze. Nie każdy jednak zna druki antypoślizgowe.

Łazienka i prysznic

Są to naklejki w wersji maksi, przeznaczone do zadań specjalnych. Naklejki te, wykonane z wysokiej jakości folii samoprzylepnej, są na wierzchu powlekane wzmocnionym laminatem z chropowatą, minimalnie wypukłą strukturą. Zależnie od intensywności użytkowania (a więc liczby osób przechodzących w danym miejscu lub korzystających z niego), druki mogą posłużyć w niezmienionej formie kilka miesięcy, a w domu nawet parę lat.

Druki antypoślizgowe początkowo zdobiły podłogi przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, chociażby w urzędach, bankach, sklepach, szkołach, salach gimnastycznych, kinach czy restauracjach. Wówczas spełniały podwójne zadanie: niwelowały ryzyko upadku, zarazem będąc nośnikiem reklamy lub informacji – na ich powierzchni widniały loga firm, hasła promocyjne i oferty zachęcające do zakupu w danym sklepie. Inne były niczym drogowskazy dla klientów oraz petentów. Znajdowały się na nich bowiem krótkie komunikaty, np. „Zachowaj odstęp”, „Skręć w lewo”, albo po prostu wskazywały drogę za pomocą strzałek. Obecnie druki antypoślizgowe często można spotkać również w domach, u indywidualnych użytkowników. To dobry pomysł m.in. w mieszkaniach, w których przebywają małe dzieci, osoby starsze lub z ograniczoną sprawnością.

Wybierz, co chcesz mieć pod stopami

Strzałka w prawo
(fot. Possessed Photography, źródło: unsplash.com)

Druki antypoślizgowe w niczym nie przypominają burych, ponurych wycieraczek. Te naklejki podłogowe, wyglądające jak jedno lub wielokolorowy dywanik, możesz umieścić w korytarzu swojego domu. Tego rodzaju druk nie tylko chroni przed poślizgnięciem się, zapewniając lepszą przyczepność do podłoża, ale może służyć także jako stylowa dekoracja podłogowa, która całkowicie odmieni wnętrze. Wystarczy, że przygotujesz projekt naklejek podłogowych, a specjalistyczne firmy zajmujące się produkcją druku w dowolnym stylu.

Sposób nałożenia powierzchni zabezpieczającej nie jest skomplikowany. Naklejki umieszcza się na oczyszczone, gładkie powierzchnie płaskie. Cały proces jest wyjątkowo prosty w wykonaniu i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Tego rodzaju druki, niczym maty, mają uniwersalne zastosowanie. Można je zatem śmiało przykleić np. na panele podłogowe, parkiet, płytki ceramiczne czy podłogę PCV. Ich spodnia warstwa trzyma się podłoża, a wierzchnia stoi na straży Twojego bezpieczeństwa. Te nalepki zadbają o każdy Twój krok, a także podkreślą estetykę pomieszczenia. W sprzedaży znajdziesz druki antypoślizgowe w standardowych kształtach, tzn. prostokątne, kwadratowe bądź okrągłe, ale możesz także nabyć mniej typowe naklejki, personalizowane na zamówienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Standy reklamowe: Efektywne narzędzie promocji wizualnej
Standy reklamowe: Efektywne narzędzie promocji wizualnej
Standy reklamowe - skuteczne narzędzie promocji i wyróżnienia się w tłumie. Odkryj ich zalety i możliwości personalizacji!
/