Największe zalety druku dwustronnego

Karolina Dobrowolska
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk dwustronny to funkcja, która umożliwia drukarkom automatyczne zadrukowanie arkusza papieru po obu stronach. Większość drukarek może automatycznie drukować tylko na jednej stronie kartki (drukowanie proste).

Jak to działa?

Drukarki dwustronne używają specjalnego podajnika dokumentów lub podzespołu. System ten współpracuje z oprogramowaniem, które umożliwia komputerowi drukowanie na obu stronach arkusza.

Drukowanie dwustronne jest możliwe prawie wyłącznie za pomocą drukarek dwustronnych, choć niektóre klasyczne drukarki można zmodernizować, aby również posiadały tę funkcję.

Zalety

Druk dwustronny ma kilka oczywistych zalet. Ten tryb drukowania jest bezkonkurencyjny, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędność papieru. Możesz drukować dokumenty dwustronnie i tym samym zaoszczędzić 50 procent papieru w porównaniu z normalnym drukowaniem. Druk dwustronny może być niezwykle pomocny, szczególnie w sektorze biznesowym. Należy jednak podkreślić, że drukarki dwustronne są zwykle związane z wyższymi kosztami zakupu niż zwykłe drukarki. Czy warto też kupić drukarkę dwustronną do użytku prywatnego? Zasadniczo trudno odpowiedzieć na to pytanie.

Wazon z kwiatami polnymi
(fot. Laura Chouette, źródło: unsplash.com)

Drukowanie dwustronne zawsze ma sens tam, gdzie ruch drukarki można określić jako umiarkowany, a łatwość obsługi jest szczególnie ważna. Jeśli dokumenty są drukowane dwustronnie tylko kilka razy w miesiącu, ręczny druk dwustronny jest również opcją – drukarka dwustronna nie jest do tego potrzebna. Jednak drukarka dwustronna to zawsze oszczędność czasu!

W każdym przypadku drukowanie dwustronne jest konieczne, jeżeli dokumenty mają być oprawione. Druk dwustronny to niezastąpione narzędzie przy projektowaniu broszur czy małych książek. W takim przypadku należy precyzyjnie ustawić parametry drukarki, aby żadne arkusze papieru nie ślizgały się ani nie były zamieniane na wyjściu papieru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Druki antypoślizgowe – na co zwrócić szczególną uwagę?
Druki antypoślizgowe – na co zwrócić szczególną uwagę?
Druki antypoślizgowe, naklejane na podłogę, zagwarantują Ci pewny grunt pod stopami. Dodatkowo to świetny dodatek do każdego wnętrza. Przekonaj się, jakie są jego możliwości!
/