Filc na ścianę — funkcjonalna dekoracja, która odmienia wygląd biura

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wnętrza, które są starannie zaprojektowane i dopasowane do rodzaju działalności firmy, stają się jej wizytówką i pozytywnie wpływają na atmosferę w pracy oraz na wizerunek przedsiębiorstwa. Jednym z ciekawych elementów dekoracyjnych, który bardzo dobrze się prezentuje i zachwyca funkcjonalnością, jest filc na ścianę. To ciekawa alternatywa dla fototapety lub standardowych ściennych naklejek. Przy przemyślanym projekcie może przedstawiać logo firmy lub profil jej działalności. Czy wiesz, że filc zapewnia również bardzo dobrą akustykę, a do montażu nie trzeba stosować żadnych specjalnych narzędzi?

Czym jest filc dekoracyjny i z jakich materiałów powstaje?

Filc najczęściej powstaje z wełny lub włókien syntetycznych, a od materiału, z którego został wykonany, zależą jego właściwości. Naturalne tkaniny wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz akustycznymi. Dlatego filc dekoracyjny wykonany ze 100% wełny bardzo dobrze sprawdzi się w salach konferencyjnych, gdzie duże znaczenie ma odpowiednie wyciszenie. Świetnie nada się również do gabinetów i pomieszczeń biurowych, stając się dodatkowym elementem ozdobnym.

Poliestrowy filc na ścianę charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz dostępnością wielu różnych rodzajów wykończenia. Możliwość wyboru żywych, modnych kolorów pozwala na tworzenie oryginalnych i przyciągających wzrok projektów. Ponadto tego typu materiał jest miękki i łatwo poddaje się formowaniu. Warto również zwrócić uwagę na impregnowany filc poliestrowy, który wyróżnia się odpornością na działanie promieni słonecznych (nie blaknie) oraz na wilgoć. Dzięki temu staje się inwestycją na lata, zachwycając przez długi czas swoim estetycznym wyglądem.

Filc dekoracyjny na ścianę — jakie ma zalety?

Zdolność do absorbowania dźwięków to jedna z wielu zalet filcu dekoracyjnego. Warto pamiętać, że ze względu na duży wybór kolorów i możliwość dowolnego formowania kształtów świetnie sprawdzi się on do tworzenia abstrakcyjnych kompozycji, geometrycznych układów albo wzorów przedstawiających logo czy nazwę firmy. Dzięki temu biuro wyróżni się na tle innych przedsiębiorstw i na dłużej zapadnie w pamięci osób, które je odwiedzą. Oprócz tego filc na ścianę to idealny sposób na:

  • stworzenie pozytywnej atmosfery we wnętrzach, która pobudzi kreatywność i motywację pracowników,
  • zyskanie oryginalnej dekoracji w formie, którą ogranicza tylko wyobraźnia,
  • zmniejszenie echa i tłumienie hałasów,
  • możliwość przypinania notatek, planów czy inspirujących obrazków,
  • dbałość o ekologię, ponieważ wysokiej jakości filc dekoracyjny nie zawiera szkodliwych substancji.

Wybierając materiały pochodzące od uznanych producentów z certyfikatami, przyczynisz się do ochrony środowiska, co w obecnych czasach ma bardzo duży wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa. Warto również wspomnieć, że montaż filcu dekoracyjnego jest łatwy i nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani doświadczenia. Profesjonalne firmy często oferują wersję samoprzylepną, którą sprawnie przykleisz w dowolnym miejscu na ścianie, nawet bez pomocy innych osób.

 

Zdjęcia: elements.envato.com / IrynaKhabliuk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie wykorzystać personalizowane upominki w strategii marketingowej Twojej firmy
Jak skutecznie wykorzystać personalizowane upominki w strategii marketingowej Twojej firmy
Poznaj moc personalizowanych upominków w budowaniu relacji z klientem i pomnażaniu sukcesów Twojej firmy. Dowiedz się, jak ciekawie i kreatywnie wykorzystać tego typu produkty w swojej strategii marketingowej.
/