Kiedy warto postawić na assistance krótkoterminowe?

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niedługo urlop? Planujesz wyjechać z całą rodziną na wakacje, do któregoś z europejskich krajów? Zabezpiecz siebie i bliskich na wypadek niemiłych niespodzianek na drodze. Zainwestuj w odpowiednie ubezpieczenie. W przypadku krótkich wyjazdów, świetnym rozwiązaniem w szczególności wydaje się assistance krótkoterminowe.

Czym jest assistance krótkoterminowe?

Assistance krótkoterminowe to rodzaj ubezpieczenia assistance, które może chronić Ciebie i Twoje auto jedynie w czasie Twojego wyjazdu. Dzięki tego rodzaju usłudze nie musisz podpisywać już umowy trwającej cały rok. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które nie podróżują autem zbyt często lub po prostu wybierają się za granicę. Oferty assistance krótkoterminowego najczęściej obejmują świadczenie usług w okresie 7, 15 bądź 30 dni.

Assistance krótkoterminowe to opcja bardzo korzystna, ponieważ zapewnia nam kompleksową ochronę nawet za bardzo niewielkie pieniądze. Ochrona w postaci całorocznego pakietu assistance w przeliczeniu na dzienny koszt jest oczywiście zdecydowanie bardziej opłacalna – jeśli jednak nie podróżujesz autem zbyt często, assistance krótkoterminowe może okazać się lepszym wyborem.

Mini assistance a assistance krótkoterminowe

Często zdarza się, że kierowcy mylą pojęcie mini assistance z assistance krótkoterminowym. Jakie są więc pomiędzy nimi różnice?

Mini assistance to ubezpieczenie assistance, które ubezpieczalnie bardzo często włączają do pakietu ubezpieczenia OC/AC jako dodatek, czy po prostu jako oddzielną usługę. Mini assistance bardzo często zapewnia nam wysoce ograniczoną ochronę jedynie na terenie Polski, w postaci holowania na niewielkim dystansie czy naprawy samochodu w miejscu, w którym zdarzyła się awaria.

Assistance krótkoterminowe to z kolei ubezpieczenie, które obowiązuje jedynie przez określony, zazwyczaj bardzo niedługi okres. Asisstance krótkoterminowy zapewnia ochronę na warunkach określonych w umowie. Bardzo często jest to pakiet usług korzystniejszy niż ten oferowany w ramach mini assistance.

Wyjeżdżasz na wakacje? Wykup polisę assistance na czas wyjazdu

Jeśli zdecydowałeś, że wyjeżdżając za granicę, wolisz mieć ubezpieczenie samochodu, które będzie Ci tam przydatne, czyli assistance krótkoterminowe, powinieneś poważnie zastanowić się nad każdą z możliwych ofert. Warto zorientować się, czy pakiet assistance, który Cię interesuje, będzie obejmował wszystkie kraje, przez które masz zamiar przejechać. Warto zorientować się też, czy w razie wypadku będzie przysługiwał Ci samochód zastępczy i na jak długo. Istotne informacje tego rodzaju znajdziesz w dokumencie przedstawiającym Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz najlepszą możliwą ofertę, możesz skorzystać z usług strony rankomat.pl, gdzie możliwe jest wygodne ubezpieczenie samochodu online. Jest to szczególnie komfortowe wyjście, gdy do wyjazdu pozostało już niewiele czasu, a Ty dalej nie jesteś posiadaczem odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. W podjęciu decyzji może pomóc Ci także kalkulator ubezpieczenia, gdzie łatwo porównasz propozycje poszczególnych ubezpieczalni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kasetony reklamowe, czyli wszystko o najpopularniejszym nośniku reklamowym
Kasetony reklamowe, czyli wszystko o najpopularniejszym nośniku reklamowym
Kasetony świetlne to metoda reklamy, którą od lat widujemy na ulicach czy w budynkach firm. Czym tak właściwie są, na co zwracać uwagę przy ich wyborze i gdzie warto ich szukać? Podpowiadamy!
/