Personalizacja produktów – czy druk na materiale to dobry pomysł?

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Produkty personalizowane cieszą się dzisiaj dużą popularnością, ponieważ pomagają nam wyrażać siebie. Personalizacji można poddać różne przedmioty, w tym także odzież i inne tekstylia. Czy druk na materiale to dobre rozwiązanie? Czy sprawdzi się w ramach produkcji gadżetów firmowych?

Czy druk na materiale to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach druk nanosi się nie tylko na papier, ale również na tworzywa sztuczne czy materiały. To, czy sprawdzi się on do personalizacji odzieży lub gadżetów tekstylnych, zależy w głównej mierze od dopasowania rodzaju druku do potrzeb i oczekiwań. Na szczęście, istnieje wiele sposobów nanoszenia nadruku na tkaninę. Przykładowo, druk sublimacyjny jest bardzo trwały, dzięki wykorzystaniu wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. Nie nadaje się jednak do tkanin naturalnych, lecz do tkanin syntetycznych. W przeciwieństwie do niego sitodruk sprawdza się na każdym rodzaju materiału, jest trwały i uniwersalny. Okazuje się jednak nieopłacalny, jeśli w grę wchodzi małe zamówienie. 

Tymczasem druk cyfrowy to najlepszy wybór w przypadku pojedynczych zamówień, ale jego wadą jest fakt, że sprawdza się głównie na jasnych tkaninach – zadrukowywanie tą metodą tkaniny ciemnej wymaga zbyt dużego wkładu pracy, a to wpływa na koszty. Jeśli chodzi o opłacalność, na tym tle dobrze wypada także druk DGT i nie ma znaczenia, czy w grę wchodzi wiele zamówień. Problemem w przypadku tej metody jest natomiast rozmiar nadruku – maksymalnie 40 na 50 cm. 

Więcej informacji na temat różnych rodzajów druku, ich wad, zalet i możliwości zastosowania można przeczytać pod adresem https://www.natura.slupsk.pl/post/druk-na-materiale-rodzaje. Podsumowując, nadruk na materiale może okazać się świetnym rozwiązaniem pod warunkiem, że metoda naniesienia druku zostanie dobrana odpowiednio do okoliczności

Na co nanieść nadruk?

Personalizacja tekstyliów wykorzystywana jest między innymi przez firmy, które zamawiają takie produkty dla swoich pracowników i potencjalnych klientów. Pracownicy mogą nosić logowane koszulki, bluzy czy czapki z daszkiem. Z kolei dla konsumentów w roli gadżetów reklamowych można zamówić na przykład:

  • torby z nadrukiem,
  • woreczki uniwersalne bawełniane,
  • koszulki,
  • fartuszki,
  • maseczki i wiele innych.

Spośród wymienionych wyżej akcesoriów najpopularniejsze są zdecydowanie torby bawełniane z nadrukiem. To na przykładzie tych produktów najłatwiej wskazać główne zalety wykorzystania druku na materiale. Jeśli w grę wchodzą materiałowe gadżety reklamowe codziennego użytku, naniesienie na nie druku z logo czy nazwą firmy pozwala zwiększyć świadomość marki i poprawić jej wizerunek. Potencjalny klient korzysta z takiego produktu na różne sposoby, zabierając go ze sobą w różne miejsca. Dzięki temu wiele osób może zapoznać się z nazwą marki i skojarzyć ją w pozytywny sposób z dbałością o klienta czy z dbałością o ekologię – torby wielokrotnego użytku są przyjazne dla środowiska. Tkanina bawełniana jest trwała i praktyczna, dlatego posłuży konsumentowi dłużej z nienagannym wyglądem. Jeśli naniesiony na nią druk okaże się trwały, reklama będzie skuteczna przez cały okres użytkowania danego produktu, czego nie można powiedzieć o towarach niemal jednorazowych, jak chociażby torby z papieru.

Jak można personalizować nadruk na tkaninach?

Warto wspomnieć również o tym, że zamawiając na tekstylia z nadrukiem, klient decyduje o wielu kwestiach, nie tylko o rodzaju zastosowanej metody druku. Do wyboru mamy różne tkaniny, różne sploty materiału, różne kolory włókien. Możemy zatem zaprojektować produkt tak, aby już za pomocą samej kolorystyki skutecznie kojarzył się z daną marką. Nie bez znaczenia okaże się także ogólny design danego wyrobu, dlatego projektując gadżet reklamowy czy inny personalizowany produkt, pod uwagę bierze się między innymi kolor nadruku, rodzaj czcionki, wielkość nadruku i wiele innych. Liczne opcje modyfikacji nadruków sprawiają, że personalizowane druki na tkaninach prezentują się bardzo oryginalnie i pozwalają tworzyć wyroby jedyne w swoim rodzaju. 

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Monitory reklamowe LED – komu mogą się przydać?
Monitory reklamowe LED – komu mogą się przydać?
Monitory reklamowe LED to jedno z najnowocześniejszych narzędzi w dziedzinie reklamy. Ich wykorzystanie jest bardzo uniwersalne i mogą być przydatne w wielu branżach i miejscach.
/