Jak oznaczyć przesyłki kurierskie?

Aleksandra Michaliszyn
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W wielu przypadkach przesyłki kurierskie wymagają specjalnego oznaczenia. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy wysyłasz delikatne przedmioty podatne na uszkodzenia mechaniczne. Poznaj więc wszystkie najważniejsze oznaczenia na paczkach kurierskim oraz dowiedz się, jak skutecznie oznaczyć swoją przesyłkę. 

Podstawowe oznaczenia na paczkach kurierskich

Aby mieć pewność, że Twoja przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, warto zdecydować się na różnego rodzaju naklejki na paczki. Jakie wybrać?

Jedną z najczęściej wybieranych naklejek jest oznaczenie „Ostrożnie”. Naklejkę z taką informacją możesz nakleić na każdej paczce z delikatną zawartością. Jeśli wysyłasz przedmioty wykonane ze szkła, mogą przydać się także naklejki Uwaga Szkło. Jeśli zaś wysyłasz przedmioty papierowe, na przykład plakaty lub dokumenty, możesz nakleić naklejkę „Zachować suchość”. W przypadku dokumentów warto także nakleić naklejkę „Dokumenty w środku”.

W przypadku delikatnych paczek warto także zdecydować się na naklejki informujące o sposobie przewożenia towarów. Do takich naklejek zaliczamy między innymi naklejki „Nie przewracać”, „Góra/Dół” oraz „Nie piętrować”. Dzięki takim oznaczeniom będziesz mieć pewność, że Twoja paczka zostanie przewieziona prawidłowo. 

Aby usprawnić nieco proces dostawy przesyłki kurierskiej, warto zdecydować się także na naklejki informujące o sposobie płatności, na przykład „Pobranie”. Ponadto, jeśli firma kurierska, z której usług korzystasz, posiada opcję dostarczenia przesyłki w sobotę, to na paczce, można również umieścić naklejkę „Sobota”.

Jeśli wysyłasz paczki jako firma lub jako sklep, to możesz także zdecydować się na różnego rodzaju etykiety reklamowe. Takie obrandowanie paczki z pewnością dobrze wpłynie na wizerunek Twojej marki. 

Jak jeszcze zadbać o przesyłkę?

Oprócz różnego rodzaju oznaczeń i naklejek warto także pamiętać o prawidłowym zapakowaniu paczki – bez tego nawet wszystkie naklejki informujące o delikatnych przedmiotach nie uchronią jej przed uszkodzeniem. Zadbaj przede wszystkim o odpowiedniej wielkości opakowanie. Nie może być ono za duże, ponieważ przedmiot będzie obijał się o jego ścianki, co grozi uszkodzeniem. Pamiętaj również o dodatkowym wypełnieniu, na przykład folii bąbelkowej lub pomiętym papierze. Koniecznie zabezpiecz paczkę także od zewnątrz. Przydadzą Ci się do tego dyspensery do taśm oraz folia pakowa. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
DTP kluczem do marketingu międzynarodowego
DTP kluczem do marketingu międzynarodowego
Tajemniczy skrót DTP odnosi się do angielskiego Desktop Publishing czyli tłumacząc na polski, można byłoby przyjąć: komputerowe przygotowanie do druku. To już nam mówi wiele, gdyż jest to technologicznie zaawansowany proces przygotowania różnego rodzaju treści do druku lub jeśli nie jest to wymagane - do odpowiedniego wyświetlania się na nośnikach typu komputer czy tablet.
/