Jak ekologicznie wysyłać i pakować paczki?

Bartosz Promiński
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wraz ze wzrostem wykorzystania zakupów w formie online, dostawa paczek staje się coraz bardziej konieczna. Ale to nie musi być problemem (zwłaszcza dla planety). Zmniejszając ilość używanych przez nas opakowań, możemy radykalnie zmniejszyć negatywny wpływ, jaki wywieramy na środowisko.

Ponieważ wiele firm oferuje kuriera z gwarantowaną dostawą następnego dnia, musisz upewnić się, że Twoje opakowanie jest w stanie wytrzymać podróż, w którą się wybierze, zanim dotrze do pożądanego miejsca docelowego 24 godziny później. Zmieniając używany materiał na bardziej zrównoważone źródło, możesz chronić swoją przesyłkę bez szkody dla środowiska!

Opakowanie przyjazne dla środowiska

Podczas pakowania przedmiotów ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj opakowania, w którym znajdować będzie się Twoja przesyłka. Chociaż służy tylko do ochrony ładunku podczas transportu, nadal może mieć szkodliwy wpływ na środowisko, gdy dotrze do miejsca przeznaczenia. Możesz sprawić, że pakowanie paczek będzie bardziej przyjazne dla środowiska, używając biodegradowalnych materiałów i kieszeni powietrznych zamiast pakowania orzeszków styropianowych. Dzięki temu sprawisz, że Twoja przesyłka będzie tak przyjazna dla środowiska, jak to tylko możliwe, ponieważ materiały te można zachować i ponownie wykorzystać podczas wysyłania paczki w przyszłości, zmniejszając ilość odpadów.

Kobieta z liściem
(fot. Mert Guller, źródło: unsplash.com)

Wysyłanie “hurtowe”

Chcąc wysłać paczki, ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę paczek, w których wysyłasz przesyłkę. Umieszczenie przedmiotów w pudełku o rozsądnych rozmiarach nie tylko pozwoli na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze na wysyłce, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze na zużyciu paliwa w porównaniu z wysyłaniem wielu pojedynczych paczek. Pakując rzeczy bardziej kompaktowo, stosując przy tym małe opakowania, możesz wysłać więcej przesyłek jednym kursem.

Poddawaj materiały recyklingowi, kiedy tylko możesz

Możesz również uczynić opakowanie bardziej przyjaznym dla środowiska, ponownie wykorzystując pudełka i opakowanie wewnętrzne. Dzięki temu Twoje działanie będzie bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ zmniejszy liczbę niepotrzebnych kartonów. Możesz to zrobić po prostu wzmacniając pudełko mocną taśmą przeznaczoną do tego celu, aby było trwalsze w przypadku uderzeń, a dopiero następnie rozpocznij pakowanie swojej przesyłki. Pomoże to zatem zmniejszyć ilość używanego kartonu, jednocześnie usprawniając proces pakowania.

Symbol recyklingu
(fot. Sigmund, źródło: unsplash.com)

Rozmiar paczki

Jeśli chcesz wysłać paczkę, jej rozmiar ma duży wpływ na całkowity koszt wysyłki i może mieć przeogromny wpływ na środowisko.. Dzieje się tak, ponieważ rozmiar Twojej paczki może potencjalnie zwiększyć liczbę podróży, które musi wykonać kurier, zanieczyszczając środowisko. Cena wysyłki może zostać obliczona na stronie takiej, jak epaka.pl. Dzięki temu sprawdzisz, jakie koszty poniesiesz ze względu na długość, szerokość, wysokość oraz wagę ładunku. Ponadto na stronie dowiesz się, jakie ceny oferują poszczególne firmy kurierskie, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najbardziej optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Aby Twoja przesyłka była jak najbardziej przyjazna dla środowiska, dobrze jest ograniczyć rozmiar opakowania. Chociaż musisz upewnić się, że Twoje towary są bezpieczne zapakowane w folię bąbelkową lub wybrany materiał, nie ma potrzeby pakowania paczki w zbyt duży karton, ponieważ w niektórych przypadkach zapewnia to niewielką lub żadną dodatkową ochronę.

Ponieważ potrzeba dostarczania paczek stale rośnie, coraz ważniejsze staje się rozważenie wpływu, jaki wywiera ona na środowisko. Jeśli zaczniesz zmieniać sposób pakowania paczek, proces ten może stać się znacznie czystszy i każdego roku zmniejszyć ilość opakowań na wysypisku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zbyt wolne drukowanie. Jak rozwiązać ten problem?
Zbyt wolne drukowanie. Jak rozwiązać ten problem?
Twoja drukarka wolno drukuje i nie wiesz, jak poradzić sobie z tym problemem? Sprawdź nasze wskazówki!
/