Dlaczego warto zamówić papier pakowy z nadrukiem?

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Papier pakowy to znakomita alternatywa dla nieekologicznej folii. Jeśli dodatkowo uzupełniony jest nadrukami, może również promować firmę.

Kiedyś papier był bardzo często używany w roli opakowania. Potem jego popularność znacznie zmalała na rzecz folii. Dziś jednak coraz więcej firm znów decyduje się na papier do pakowania. Ma on wiele zalet, które obecnie bardzo się ceni. Aby dodatkowo wypromować i podkreślić wizerunek firmy, warto zdecydować się na papier pakowy z nadrukiem.

Kiedy warto zdecydować się na papier pakowy? Jaki rodzaj papieru dobrać? Gdzie można zakupić papier pakowy z nadrukiem na zamówienie? Sprawdź!

Zalety papieru pakowego

Materiał opakowaniowy, taki jak papier pakowy, jest rodzajem papieru o niskiej gramaturze, który dodatkowo może być także powlekany cienką warstwą tworzywa sztucznego, zależnie od jego zastosowania.

Obecnie w użyciu bardzo często można spotkać papier z nadrukiem, który wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, ponieważ umieszczone na nim logo pozwala na efektywne promowanie firmy i stanowi element budowy jej proekologicznego wizerunku.

Wśród głównych zalet papieru pakowego warto wskazać na:

  • niską cenę,
  • ekologiczność,
  • estetyczny wygląd,
  • szerokie zastosowanie,
  • łatwe użycie.

Papier pakowy – zastosowania

Cienki papier do pakowania ma bardzo szerokie zastosowanie i może być on wykorzystany do pakowania różnego rodzaju produktów. Najczęściej używany jest on w branży spożywczej, ale również stosowany jest w celu zabezpieczenia innych artykułów.

Przykładowe zastosowania papierów pakowych:

  • zabezpieczanie produktów spożywczych;
  • pakowanie odzieży;
  • ochrona delikatnych przedmiotów, na przykład ze szkła;
  • wypełnienia opakowań.

Jak widać papier do pakowania, a także papier pakowy z nadrukiem mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie i nadają się one nie tylko do zabezpieczania różnych typów produktów. Dodatkowo mogą one sprawić, że artykuły te wyglądają bardziej prestiżowo, a także mogą wspierać ich trwałość, co ma znaczenie w przypadku pakowania żywności.

Rodzaje papierów pakowych

Aktualnie na rynku można znaleźć rozmaite rodzaje papierów pakowych, które dzielone są pod kątem swojej budowy – gramatury oraz materiałów wykorzystanych do produkcji opakowań tego typu.

Do pakowania żywności najczęściej używany jest papier pakowy powlekany PE, czyli polietylenem. Jest to tworzywo sztuczne, które jest bezpieczne dla żywności i zapewnia dodatkową ochronę. Papiery pakowe tego typu skutecznie chronią żywność i wydłużają jej trwałość, ponieważ świetnie nadają się do jej przechowywania w lodówce.

W przypadku produktów innych niż spożywcze używane są papiery takie jak pergamin, półpergamin czy bibuła, które cechują się niższą gramaturą i nie są powlekane tworzywem sztucznym. Najgrubszy jest papier gazetowy do pakowania, który często używany jest w przypadku alkoholi czy kwiatów. Ma on największą gramaturę i jest podobny do gazety, jak sama nazwa na to wskazuje.

Papiery pakowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Najczęściej zamawiane są one w kolorach białym i brązowym.

Powyższe rodzaje papierów z nadrukami można zakupić w sklepie internetowym firmy Ekspert Południe, która zajmuje się również prowadzeniem personalizacji materiałów opakowaniowych przez wykonanie na nich nadruków.

Papier pakowy z nadrukiem

Aby papier pakowy nabrał indywidualnego wyglądu, warto uzupełnić go o nadruki. Papier z nadrukiem świetnie nadaje się do promocji firmy, ponieważ pomaga w budowaniu jej rozpoznawalności wśród konsumentów oraz profesjonalnego wizerunku.

Zapakowane w papier z nadrukiem produkty wyglądają bardziej prestiżowo niż wtedy, gdy papier byłby gładki i nie miał żadnego znakowania.

Warto też zaznaczyć, że papier pakowy z nadrukiem przeznaczony do pakowania produktów spożywczych jest dla nich całkowicie bezpieczny, ponieważ bazuje on na farbach, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Zakup papierów pakowych z nadrukiem

Aktualnie papier pakowy z nadrukiem można zakupić najłatwiej bezpośrednio u jego producenta, na przykład za pośrednictwem jego strony internetowej.

Do złożenia zamówienie konieczne jest dostarczenie projektu logo oraz uzgodnienie sposobu jego ułożenia na papierze.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Targi WEPACK przeniesione – poznaj nowy termin
Targi WEPACK przeniesione – poznaj nowy termin
Interesuje Cię branża opakowaniowa? Nie przegap targów WEPACK! Oto nowa data wydarzenia.
/