Czy w ubezpieczeniu nieruchomości warto szukać oszczędności?

Redaktor Blue Whale Press
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie domu czy mieszkania to sposób ochrony całych swoich oszczędności, spokoju domowego oraz zdrowia na czas wystąpienia jakichkolwiek zdarzeń losowych, które mogą (bez polisy) zrujnować budżet, a czasami także całe dalsze życie. Niestety co roku coraz więcej osób przekonuje się, że skuteczna ochrona przed zdarzeniami takimi jak pożar, powódź czy przepięcia energetyczne lub włamanie, są zazwyczaj niemożliwe. Co to oznacza? Że warto zabezpieczyć się przed stratami spowodowanymi ich wystąpieniem.

Ubezpieczenie domu i mieszkania – to ma sens!

Ubezpieczenie domu i mieszkania to podstawowy sposób zabezpieczenia się przed skutkami wystąpienia wielu przeróżnych zdarzeń, które z reguł rujnują cały domowy budżet. W formie podstawowej należy do nich:

 • zalanie,
 • pożary,
 • wybuch gazu,
 • mocne wichury,
 • zawalenie się drzew na budynek,
 • osunięcie się skał,
 • pękanie elementów konstrukcyjnych w wyniku mrozu,
 • i wiele innych.

Wszystkie te zdarzenia mogą przydarzyć się każdemu z nas – nawet w chwili, gdy wydaje nam się, że jesteśmy w pełni bezpieczni. Podstawowy zakres umożliwi nam wypłatę odszkodowania za naruszenie konstrukcji oraz podłóg i ścian. Usunięcie powyższych skutków może rodzić wiele problemów, na czele z tymi finansowymi. Osuszenie domu lub ponowne jego wykończenie (jeśli będzie to w ogóle możliwe) po pożarze, może przekroczyć koszt jego ponownej budowy. Co to oznacza? Dla wielu rodzin nagłą i bezpowrotną utratę dachu nad głową, dla innych zaś ciągnące się latami tarapaty finansowe. Zakres rozszerzony obejmuje jeszcze więcej zdarzeń, takich jak:

 • zabezpieczenie finansowe na wypadek utraty objętych ubezpieczeniem narzędzi, urządzeń elektronicznych i ogólnie wyposażenia domu,
 • pomoc fachowca w razie wystąpienia powyższych skutków,
 • wsparcie lekarzy na wypadek zdarzenia,
 • i wiele innych.

Gdzie szukać rodzajów ubezpieczeń mieszkaniowych?

Warto zacząć od tego, że ubezpieczenie domu to dla wielu osób nie bez powodu niełatwy temat, głównie ze względu na trudności związane z zawarciem korzystnej umowy. Niestety polisy, głównie z powodu ich bardzo dużego skomplikowania, są czytane przez klientów pobieżnie i raczej bez zwracania uwagi na szczegóły, co stanowi bardzo duży błąd, który może wyjść na wierzch dopiero w chwili, gdy będziemy chcieli skorzystać z wypłaty odszkodowania. Z tego względu doskonałym wyborem okaże się ubezpieczenie mieszkania – ranking, w którym można znaleźć wyselekcjonowaną ofertę najlepszych i godnych zaufania towarzystw działających w całym kraju.

Rankingi – pomoc w uzyskaniu korzystnych warunków

W rankingu znajdziesz wszystko – od informacji na temat poszczególnych towarzystw, poprzez poziom zadowolenia klienta, aż na możliwości obliczenia wysokości składki kończąc. Poznasz również pobieżną historię każdego towarzystwa oraz to, jakie ma zalety i wady na tle innych. Ponadto na poszczególnych podstronach znajdują się również najważniejsze dane kontaktowe, w tym adres, numer telefonu i adres e-mail. Zyskujesz też dostęp do kalkulatora. Swoją drogą godnego zaufania i bardzo precyzyjnego.

Zdj. główne: Tumisu/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jadalne nadruki? Dlaczego nie!
Jadalne nadruki? Dlaczego nie!
Marzy Ci się tort z pięknym obrazkiem lub zdjęciem? Jadalne nadruki są osiągalne w warunkach domowych, jednak lepiej oddać je w ręce specjalistów.
/