Mohawk Eggshell, czyli matowy papier jak skorupka jajka!

Klaudia Kostyra
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydruk fotografii rządzi się własnymi prawami, a ogromny wybór markowych papierów pozwala na uzyskiwanie ciekawych i niepowtarzalnych efektów. 

Producenci papierów dają klientom do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Papier znacząco wpływa na efekt końcowy i może sprawić, że nasze wydruki będą wyglądały pięknie i niepowtarzalnie.

Papier jak skorupka jajka

Jedną ze stosunkowo nowych opcji jest papier Eggshell o jakości archiwalnej i powierzchni przypominającej skorupkę jajka. Został wyprodukowany przez Mohawk Fine Papers – jednego z najbardziej uznanych producentów papieru do użytku w fotografii.

Eggshell całkowicie pochłania światło, charakteryzuje się dużym stopniem przezroczystości, jest mało kontrastowy i naturalny w odbiorze. Jest dostępny w trzech neutralnych odcieniach bieli i różnych gramaturach.

Wyraźna struktura papieru jest widoczna na wydrukach, w rezultacie daje oryginalny i nietypowy efekt wizualny.

Papier Eggshell ma dość szerokie zastosowanie. Oprócz fotografii artystycznej i reportażowej doskonale nadaje się również do druku wizytówek, zaproszeń, pocztówek, etykietek, teczek, ale też folderów, kopert, katalogów i dokumentów firmowych. Co więcej, sprawdzi się także przy tworzeniu grafik, ilustracji i w malarstwie akwarelowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*