Etui na telefon, czyli dlaczego warto zabezpieczać telefon?

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się nad zakupem etui, ale nie jesteś pewien, dlaczego go potrzebujesz lub czy w ogóle go potrzebujesz? Po przeczytaniu tego artykułu będziesz pewien, że etui to jeden z najniezbędniejszy akcesoriów do telefonu, który może uchronić cię przed sporym wydatkiem.

Dlaczego warto mieć etui?

Zacznijmy więc od samego początku. Dlaczego potrzebujesz etui na telefon? Aby chronić urządzenie. Co prawda głównym zadaniem etui jest ochrona telefonu, ale oprócz tego może pełnić inne funkcje. Może zmienić kolor lub nawet kształt telefonu, może pełnić funkcję podstawki, jeśli używasz telefonu do oglądania filmów lub czytania książek, a nawet funkcje mini portfela, jeśli etui wyposażone jest w odpowiednie przegródki. Najważniejszym zadaniem jest jednak ochrona telefonu przed uszkodzeniami różnego typu.

Etui na telefon zabezpiecza wszystko to, co potrzebne

Zarysowania – to chyba najczęstsze uszkodzenie telefonu. Z jednej strony nie powoduje poważnego uszkodzenia telefonu, ale psuje jego wygląd i może zakłócać pracę urządzenia, jeśli ekran jest porysowany. Zarysowania mogą powstać, gdy położysz telefon na twardej powierzchni (takiej jak stół) i przejedziesz po nim urządzeniem, a także od małego upadku, kontaktu z kluczami w kieszeni lub torebce. Etui na telefon doskonale chroni ekran przed zarysowaniami. Najlepiej kupić skórzane etui, ponieważ otacza telefon ze wszystkich stron, ale może być niewygodne ze względu na obecność pokrywy. W takim przypadku możesz kupić silikonowe etui.

Odpryski są mniej powszechnymi uszkodzeniami niż zadrapania, ale pojawiają się przy długotrwałym użytkowaniu telefonu. To najczęściej rodzaj „pęknięć” na bocznych powierzchniach telefonu, zwłaszcza na powierzchniach narożnych. Pojawia się, gdy telefon upadnie na twardą powierzchnię. Najsmutniejsze jest to, że nawet jeśli dbasz o telefon i go nie upuszczasz, odpryski i tak będą się pojawiać przez wielokrotne mikro uderzenia, które są nieuchronne, kiedy po prostu odkładasz telefon na stół. Możesz nawet tego nie zauważyć, ale z biegiem czasu powierzchnie narożne będą pokryte odpryskami. Każde etui, czy to plastikowa skóra, czy silikon, pomoże chronić telefon przed odpryskami, ponieważ wszystkie etui otaczają telefon po bokach.

Jak wybrać dobre etui?

Pęknięcia są najbardziej niebezpiecznymi uszkodzeniami. Jeśli uszkodziłeś telefon tak bardzo, że pojawiają się pęknięcia, może to wpłynąć na jego funkcjonowanie, włącznie z pełną niesprawnością. Pęknięcie to już nie rysa, której nie widać, to poważna awaria, której można się pozbyć tylko poprzez wymianę obudowy, a czasem i telefonu. Pęknięcia są spowodowane upuszczeniem telefonu z dużej wysokości lub silnym naciskiem na telefon twardymi przedmiotami, takimi jak klucze. Czasami po upuszczeniu telefon może być całkowicie pokryty pęknięciami, w takim przypadku praca z nim staje się prawie niemożliwa. Jak chronić się przed takimi uszkodzeniami?

Przede wszystkim należy odpowiednio dbać o swój telefon. Oczywiście nie da się wszystkiego przewidzieć. Żaden telefon nie jest odporny na upadki, ale etui może znacznie zwiększyć szansę na przetrwanie telefonu. Najlepszym etui w tym przypadku będzie skóra, całkowicie złagodzi uderzenie. W innych przypadkach będziesz musiał pójść na kompromis. Plastikowe i silikonowe obudowy działają według różnych zasad. Jeśli plastikowa obudowa przejmuje całe uderzenie, silikonowa obudowa kompensuje tylko część uderzenia. Jeśli upuścisz telefon w plastikowym etui, pęknie ono zamiast telefonu. Silikon nie pęka i może wytrzymać mniejsze uderzenia niż plastik, ale nie musisz kupować nowego etui za każdym razem, gdy upuścisz telefon. Kupno plastikowej lub silikonowej obudowy zależy od ciebie.

Gdzie kupić wysokiej jakości etui na telefon?

Wybierając etui, musisz zdecydować co jest dla ciebie ważniejsze – ochrona telefonu czy dekoracyjne właściwości pokrowca na telefon. Etui powinno być wygodne w użytkowaniu, nie ślizgać się w dłoni i dobrze przylegać do obudowy telefonu.

Przed zakupem wypróbuj etui na smartfona. Upewnij się, że jego wymiary odpowiadają wymiarom urządzenia, otwory pasują do złączy smartfona (słuchawki, kabel USB, głośniki, wbudowany aparat). Osłona nie powinna ściskać ekranu. Zwróć uwagę na jakość etui. Wybierz model dopasowany do twojego stylu. Na rynku dostępnych jest wiele designerskich etui, które potrafią podkreślić indywidualność użytkownika. Dobrej jakości etui można kupić na przykład tutaj – https://hamamobile.pl/etui-na-telefon. Szukaj urządzeń w znanych i sprawdzonych sklepach internetowych lub stacjonarnych.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przyciągnąć uwagę klienta do produktu?
Jak przyciągnąć uwagę klienta do produktu?
Przyciągnięcie uwagi klienta do produktu jest kluczowym wyzwaniem dla każdego przedsiębiorcy i marketera.
/