Krótko i na temat. Za co uwielbiamy pocztówki?

Klaudia Kostyra
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewielka kartka z ciepłymi słowami i grafiką przysłana z drugiego końca kraju lub świata ucieszy każdego bez wyjątku. To znak, że ktoś o nas myśli i pamięta.

Choć praktycznie całkowicie przestaliśmy pisać tradycyjne listy, to ręcznie wypisane kartki pocztowe nadal cieszą się popularnością. Chętnie wysyłamy kartki z urlopów i wakacji, a niektórzy uprawiają tak zwany postcrossing, czyli wymianę pocztówek z nieznajomymi z całego świata.

Kartka pełna wspomnień

Magia pocztówek tkwi w ich prostocie – niewielki format, obrazek lub zdjęcie po jednej stronie, miejsce na kilka słów po drugiej. To doskonały sposób, by pokazać komuś, że o nim myślimy, nawet gdy dzielą nas setki kilometrów. Kartka z wakacji lub dalekiej podróż to fragment świata, który odwiedziliśmy i skrawek naszych wspomnień, które powierzyliśmy komuś dla nas ważnemu.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wysłać kartkę do samego siebie. Często, gdy my już jesteśmy w domu, nasza kartka jeszcze podróżuje i gdy do nas dotrze, przypomni nam najpiękniejsze chwile.

Widokówka z plaży
(fot. Jakob Owens, źródło: unsplash.com)

Uwielbiamy je za różnorodność – to nie tylko zdjęcia widoków miast i krajobrazów, ale też zabawne i designerskie grafiki, motywy regionalne i folklorystyczne, symbole kulturowe, zdjęcia artystów, muzyków i pisarzy. Każdy, kto choć raz w życiu musiał wybrać idealną kartkę dla przyjaciela, wie, że to nie jest łatwe zadanie.

Pocztówki to małe okna na świat. Kiedyś, przed erą Internetu, to właśnie one pozwalały nam zobaczyć miejsca odległe i poczuć się trochę tak, jakbyśmy sami w nich byli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Największe zalety druku dwustronnego
Największe zalety druku dwustronnego
Jakie są zalety druku dwustronnego i czy zawsze opłaca się nam posiadanie drukarki dwustronnej?
/