Jak stworzyć nowoczesną przestrzeń biurową?

Aleksandra Nowak
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca w biurze może być przyjemna i komfortowa, jednak wygoda pracowników uzależniona jest w dużej mierze od aranżacji przestrzeni. Nowoczesne i dobrze wyposażone miejsce pracy jest jednym z elementów wpływających na zadowolenie i satysfakcję pracowników. W zależności od tego, jaką specyfikę ma dana firma, obowiązkowe wyposażenie może się różnić, jednak wiele sprzętów powinno być standardem w każdym przedsiębiorstwie. Podpowiadamy, jak stworzyć nowoczesne biuro.   

Lokalizacja i powierzchnia   

Powierzchnia biura powinna być uzależniona od tego, ile osób zatrudnia firma oraz jakie usługi świadczy przedsiębiorstwo. Dla małych działalności z kilkoma pracownikami wystarczy tak naprawdę jedno większe pomieszczenie, które można podzielić na działy. Nawet średniej wielkości firmy nie potrzebują biura większego niż kilka pokojów i pomieszczenie wspólne. Naprawdę duże powierzchnie potrzebne są jednak w korporacjach, gdzie w jednym budynku pomieścić trzeba wiele działów i setki pracowników. Lokalizacja biura także ma ogromne znaczenie. Dla wielu osób, zwłaszcza tych, które nie poruszają się własnym autem osobowym, miejsce dojazdu jest ważnym czynnikiem. Wybierając biuro na siedzibę swojej firmy zwróć uwagę na połączenie komunikacji miejskiej, ewentualne odległości od dworców i przystanków. Najbardziej uniwersalnym umiejscowieniem są zazwyczaj okolice, choć nie ścisłe centrum miasta. Biura do wynajęcia Warszawa dostępne są w różnych punktach stolicy, często z doskonałym dojazdem metrem lub tramwajem.   

Ułatwienia sprzętowe i cyfrowe   

Nowoczesne biuro to biuro odpowiednio wyposażone i korzystające z nowoczesnych sprzętów i technologii. Laptopy i komputery stacjonarne dla pracowników to absolutna podstawa, jeśli chodzi o urządzenia w biurze. Same stanowiska pracy również powinny być zaaranżowane w nowoczesny i ergonomiczny sposób. Biurka z regulacją wysokości oraz wygodne fotele biurowe zapewniają pracownikom przede wszystkim komfort i pozwolą uniknąć bólu pleców oraz wad postawy wywołanych przez siedzący tryb pracy. 

W nowoczesnej firmie ważne są także cyfrowe rozwiązania, które ułatwiają pracę i pozwalają na jak największą optymalizację. Serwery VPS (z ang. virtual personal server) pozwalają na przechowywanie danych i całych baz, stawianie stron internetowych, na przykład firmowych portali, a także świadczenie za ich pośrednictwem usług. Rozwiązania chmurowe to przyszłość biznesu, dlatego warto w nie inwestować i wprowadzać je do firmy.   

Nowoczesna kuchnia i stołówka   

Każdy potrzebuje w pracy chwili przerwy, by zrelaksować się, “przewietrzyć” umysł i zjeść obiad w przyjaznej atmosferze. W każdym biurze powinna się znajdować stołówka pracownicza połączona ze wspólną kuchnią. Warto takie miejsce, zaaranżować tak, by spełniało kryteria nowoczesnego biura. Przede wszystkim, ilość i wielkość sprzętów kuchennych powinna być dopasowana do ilości pracowników. Jeśli na jednym piętrze pracuje kilkanaście osób, jeden czajnik, ekspres do kawy i mikrofalówka w zupełności wystarczą, jednak dla dużego oddziału firmy jeden ekspres może oznaczać nawet godzinę oczekiwania na gorącą kawę. Również urządzenia, takie jak lodówka, muszą być dopasowane swoją pojemnością pod ilość pracowników korzystających z kuchni. Stołówka, czy też część jadalna kuchni powinna być urządzona estetycznie i nowocześnie, dzięki temu jedzenie posiłków będzie przyjemniejsze.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Reprodukcje obrazów – hit czy kit?
Reprodukcje obrazów – hit czy kit?
Obecnie każdy z nas przykłada ogromną uwagę do urządzania swoich wnętrz. Chcemy, by idealnie oddawały one nasz charakter i wpisywały się w nasze preferencje.
/