Fleksodruk dla tekturowych opakowań wysyłkowych (i nie tylko)

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wraz ze wzrostem konkurencyjności branży e-commerce, opakowania wysyłkowe zaczęły odgrywać ważną rolę w promowaniu każdej marki pragnącej zaistnieć na krajowym rynku. Coraz więcej firm zwraca się ku fleksografii, by tworzyć przyciągające wzrok projekty, logo i komunikaty na swoich pudełkach wysyłkowych.

Jak wykonywane są usługi z zakresu fleksografii?

Fleksografia polega na wykorzystaniu elastycznych form drukarskich montowanych na szybkoobrotowych cylindrach. Podczas tego procesu naklejamy elastyczną, fotopolimerową matrycę wokół obrotowego wałka dla każdego koloru. Grafika i tekst dla każdego koloru są następnie podnoszone z powierzchni matrycy i przenoszone na podłoże do druku. Tylko na uwypuklone części matrycy zostają naniesione farby.

Dlaczego warto wykorzystywać opakowania wysyłkowe z nadrukiem?

Opakowania z nadrukiem mają wiele zalet.

 • Mogą być jednym z elementów identyfikacji Twojej marki. 
 • Pudełka wysyłkowe z logo i innymi elementami brandowymi wspierają promocję Twoich produktów i usług, reklamując markę konsumentom.
 • Drukowane opakowania wysyłkowe pomagają stworzyć zapadające w pamięć wrażenia, gdy Twoi klienci otrzymają i otwierają dostarczone przez kuriera lub pocztę paczki.

Dobrym i rozpoznawalnym przykładem takich opakowań jest pudełko Amazona z wielkim, uśmiechniętym logo. Według wyników badań branżowych, aż 4 na 10 konsumentów prawdopodobnie udostępni zdjęcia lub filmy swoich zamówień w mediach społecznościowych, jeśli produkty dotrą w unikalnym, estetycznym i dobrze zaprojektowanym opakowaniu. To zdecydowanie zwiększy rozpoznawalność Twojej marki. I warto o tym pamiętać.

Na jakich materiałach można wykonać nadruk?

Druk fleksograficzny zapewnia Klientom wiele możliwości i daje wybór w zależności od potrzeb oraz zakresu prowadzonej działalności. Przede wszystkim gwarantuje wykonanie nadruku na wielu różnych powierzchniach. Bez problemu można odtworzyć grafiki zarówno na podłożach porowatych, jak i nieporowatych. Fleksodruk pozwala na wykonanie trwałych nadruków na wielu rodzajach tkanin, papierze, papierze fotograficznym, tekturze, metalu, celofanie. Nasza drukarnia umożliwia druk, m.in. na takich materiałach jak LDPE, PA/PE, PET, PETMET, PET/PE, OPP, BOPP, BOPP MET, PAP, PAP/PE, PAP/AL/PE oraz podłoża dostarczane przez Klientów. Warto dodać, że fleksografia, ze względu na działania rotacyjne bardzo dobrze sprawdza się do wykonywania nadruków wzorów ciągłych.

Zastosowania i zalety druku fleksograficznego na opakowaniach wysyłkowych

Naszym zdaniem największymi zaletami fleksodruku dla opakowań e-commerce, są:

 • Pozytywny odbiór wysokiej jakości nadruku elementów brandingowych na opakowaniach wśród konsumentów;
 • Kompatybilność z wieloma rodzajami farb – szerokie zastosowanie fleksodruku;
 • Obsługa druku, laminowania i lakierowania w jednym procesie.

Na jakich opakowaniach polecamy wykorzystanie nadruków fleksograficznych?

 • Opakowania na butelki, w tym alkohole, soki;
 • Opakowania na orzechy, nasiona i bakalie oraz suszone owoce i warzywa;
 • Opakowania wykorzystywane w cukierniach i piekarniach; przyprawy;
 • Opakowania dla artykułów zoologicznych;
 • Opakowania na przeciery warzywno-owocowe;
 • Opakowania dla branży chemicznej.


Jesteś zainteresowany nadrukiem na opakowaniach wysyłkowych lub szukasz innych rozwiązań dla usług czy produktów w swojej firmie? W ofercie firmy Atria Polska znajdują się: etykiety ekologiczne, laminaty foliowe, etykiety na butelki, etykiety termokurczliwe, etykiety samoprzylepne, doypack – woreczki foliowe. Zobacz możliwości nadruków fleksograficznych w drukarni Atria i skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na podstawie jakich elementów, należy dokonać wyboru leżaka plażowego dla siebie?
Na podstawie jakich elementów, należy dokonać wyboru leżaka plażowego dla siebie?
Szukasz idealnego leżaka plażowego? Odkryj nasz poradnik, który pomoże Ci podjąć decyzję. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze leżaka dla wymagających klientów.
/