CCC zakupiło drukarkę 3D do projektów obuwia

Dorota Wanat
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Nowoczesne rozwiązania technologiczne są ważne dla firm, które chcą iść do przodu. Z takiego założenia wyszła firma CCC, która postanowiła zainwestować w druk 3D i w ten sposób sprawdzać prototypy nowych produktów, takich jak np. wzory podeszw bądź bieżników, ale także elementy torebek.

Wykorzystując drukarkę 3D firma będzie mogła testować nowe rozwiązania, ale także swobodnie je modyfikować i ulepszać, bez ponoszenia dużych kosztów. Gigant obuwniczy postawił na drukarkę marki Stratasys Objet 260, działającą w technologii PolyJet.

Technologia PolyJet

PolyJet jest jedną z bardziej zaawansowanych metod druku 3D, która zakłada użycie żywic fotopolimerowych, utwardzanych dodatkowo światłem UV. To dzięki tej technologii można produkować przedmioty z 17 materiałów jednocześnie, co gwarantuje sporą oszczędność czasu. Są to m.in. materiały sztywne, elastyczne, przezroczyste czy też biokompatybilne (czyli takie, które zostały dopuszczone do kontaktu z ludzką skórą).

Sama drukarka Stratasys Objet 260 umożliwia natomiast pracę także z bardziej skomplikowanymi kształtami geometrycznymi, praktycznie nieosiągalnymi w przypadku bardziej tradycyjnych metod produkcji. Urządzenie jest także bardzo precyzyjne – wysokość pojedynczej warstwy, z której powstaje model, wynosi jedynie 16 mikrometrów (0,016 mm).

To pionierskie wdrożenie z zakresu wzornictwa można krótko scharakteryzować trzema słowami –  nowoczesność, szybkość i precyzja. Dzięki drukarce 3D, będziemy mogli przetestować jeszcze więcej kreatywnych rozwiązań.

Piotr Kita, Creative Design Team Leader w grupie CCC

Drukarka będzie wykorzystywana także w projektach Działu Marketingu oraz Visual Merchandisingu w planowaniu wystroju salonów zakupowych i aranżacji wnętrz, jak również w Dziale Utrzymania Ruchu do konstruowania specyficznych elementów funkcjonalnych maszyn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak personalizowane opakowania mogą zwiększyć prestiż Twojej marki
Jak personalizowane opakowania mogą zwiększyć prestiż Twojej marki
Poznaj, jak niestandardowe opakowania mogą podnieść postrzeganie Twojego brandu, zwiększając jego prestiż i wpływając na wizerunek firmy.
/