Naklejki chromowane – zrób efekt WOW!

Karolina Baworowska
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki chromowane mogą być ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy pragną wypromować się w oryginalny sposób. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub chcesz zamówić nietuzinkowe naklejki, przeczytaj ten artykuł. 

Efekt WOW dzięki naklejkom chromowanym

Chromowane naklejki zwane są również metalowymi, srebrnymi, złotymi lub aluminiowymi. To wytrzymałe, wodoodporne naklejki, które sprawiają świetne wrażenie. Naklejki chromowane w szczególności wykorzystywane są przez firmy, które w ten sposób oznaczają swoje produkty lub reklamują je poprzez rozdawanie materiałów promocyjnych. Nie jest tajemnicą, że oryginalny wygląd przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Naklejki chromowane potrafią wywołać prawdziwy efekt WOW, dlatego jeśli jesteś zainteresowany wypromowaniem swojej marki, to tego rodzaju materiały marketingowe mogą Ci w tym pomóc.

Powierzchnia wykonana z metalu
(źródło: pexels.com)

Chromowana naklejka może np. przedstawiać nadruk ze stylowym logo firmy, które następnie przykleisz na opakowanie lub np. na gitarę, sprzęt audio, sprzęt gastronomiczny itd. Tego rodzaju naklejki są także niezwykle popularne wśród motocyklistów – chromowana powłoka świetnie komponuje się bowiem z blachą pojazdu. Wytrzymałe i eleganckie, stanowią wyjątkową ozdobę i skutecznie przyciągają wzrok przechodniów. Kupując naklejki chromowane, należy dokładnie zapoznać się z materiałem, z którego zostały wykonane. Dlaczego? Ponieważ można natknąć się na modele wykonane z mosiądzu, których cena jest atrakcyjniejsza, jednak trwałość i jakość pozostawia sporo do życzenia.

Produkcja naklejek chromowanych

Naklejki chromowane są wykonane z bardzo cienkiego metalu, który błyszczy, nadając elegancji przedmiotom. Samoprzylepne naklejki bardzo dobrze trzymają się na oczyszczonej powierzchni i są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Tak naprawdę wzór, rozmiar i postać naklejki zależy wyłącznie od wyobraźni i potrzeb zamawiającego. Obecnie wiele agencji reklamowych posiada je w swoim asortymencie.

Do wyboru masz formę trójwymiarową bądź standardową. W oparciu o projekt graficzny w procesie elektroformingu powstają ustalone obiekty i wzory, które następnie nanoszone są na nikiel. Tak wykonane naklejki zabezpieczane są zewnętrznie chromem w postaci połysku. Dzięki temu na powierzchni naklejki powstaje lustrzany efekt, co sprawia, że pięknie lśni ona w świetle.

Metalowa powierzchnia
(źródło: pixabay.com)

Wycena oznakowań zależy od indywidualnych potrzeb zamawiającego klienta. Wiele osób myśli, że ozdoby te wykonane są z chromowanego tworzywa sztucznego. Jednak nic bardziej mylnego! Jest to w 100% metal. Nikiel jest podstawą wykonania tych elementów, co sprawia, że są one wręcz długowieczne. Bardzo ważny w produkcji naklejek jest sposób umieszczania jej na powierzchni. Obecnie wiele profesjonalnych producentów wykorzystuje tak zwaną folię transportową, która umożliwia szybkie i precyzyjne naniesienie naklejki na pożądaną powierzchnię. 

Zalety naklejek chromowanych

Nietypowy srebrny budynek
(źródło: pexels.com)
  • Można je przyklejać na każdą powierzchnię, gdyż będą trwale prezentować się zarówno na metalu, drewnie, jak i plastiku.
  • Wyglądają stylowo, zapewniając świetny efekt, co wzbudzi zainteresowanie klientów.
  • Mają szerokie zastosowanie, gdyż niekiedy pełnią wyłącznie funkcję ozdobną, a niekiedy marketingową.
  • Nie są drogie, zwłaszcza w przypadku zamówień na większą ilość naklejek.
  • Są bardzo proste w naklejeniu, bo są zabezpieczone od góry odpowiednią folią.
  • Cechuje je niezwykła wytrzymałość na wilgoć, słońce i inne czynniki atmosferyczne.
  • Doskonale trzymają się na podłożu dzięki cienkiej warstwie mocnego kleju.      

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu przyda się konfigurator produktu 3D? Jedno narzędzie a tak wiele zalet!
Komu przyda się konfigurator produktu 3D? Jedno narzędzie a tak wiele zalet!
W tym kontekście narzędzie do generowania produktu 3D, zwane także konfiguratorem, zyskuje na znaczeniu. Ale komu tak naprawdę przyda się konfigurator produktu 3D? Przeanalizujmy kilka przykładów.
/