Kasetony reklamowe, czyli wszystko o najpopularniejszym nośniku reklamowym

Redaktor Blue Whale Press
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kasetony świetlne to metoda reklamy, którą od lat widujemy na ulicach czy w budynkach firm. Czym tak właściwie są, na co zwracać uwagę przy ich wyborze i gdzie warto ich szukać? Podpowiadamy!

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe to obszerna grupa produktów. Kasetony produkuje się z różnorodnych materiałów, takich jak plexi, tkanina winylowa, dibond, aluminium. Przy ich wytwarzaniu stosuje się nowoczesne technologie, a każdy rodzaj kasetonu będzie cechował się innymi zaletami. Kasetony z plexi chwali się za ich wysoką odporność na warunki zewnętrzne a także niską wagę, dzięki czemu ich montaż jest znacznie łatwiejszy. Kasetony z dibondu prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Wybór konkretnego materiału warto zatem dostosować do swoich preferencji.

Najczęściej polecanym rodzajem kasetonów są takie produkty jak kaseton reklamowy LED. Kasetony wzbogacone oświetleniem LED-owym umożliwiają stworzenie przyciągających wzrok konstrukcji, takich jak reklamy podświetlane. Z tego powodu mówi się, że jest to doskonała metoda na skuteczną promocję lokalu, który przyozdobimy kasetonem.

Kasetony podświetlane i ich główne zastosowanie

Kasetony reklamowe nie bez powodu nazwano tak, a nie inaczej. Mówi się, że jest to doskonałe rozwiązanie właśnie wtedy, gdy zależy nam na reklamie danej firmy, marki czy placówki.

Kasetony mogą przyjmować formę jednostronną, jak i dwustronną. Kaseton świetlny jednostronny bardzo dobrze sprawdza się, gdy przytwierdzamy go do ściany – przykładowo nad drzwiami reklamowanego lokalu, czy nawet bezpośrednio na drzwiach. Tego rodzaju kaseton przyciągnie uwagę osób znajdujących się od niego w dalekiej odległości. Kasetony dwustronne, czyli te, na których z obydwu stron widać dany napis czy grafikę można montować zarówno prostopadle, jak i równolegle. Umieszcza się je na specjalistycznych uchwytach czy wieszakach. Mogą one stanowić szyld danej placówki, który będzie widać z daleka. 

Kasetony reklamowe umożliwiają reklamę danej firmy, a także informują potencjalnych klientów o sprzedawanych produktach czy oferowanych usługach. Dzięki przyozdobieniu placówki danej firmy ciekawie prezentującymi się kasetonami, znacznie wzrasta jej prestiż i szansa na zauważenie przez nowych odbiorców.

Kasetony świetlne – gdzie warto ich szukać?

Jedną z chętniej wybieranych na polskim rynku firm produkujących kasetony reklamowe jest toPROMO. Firma ta do każdego zamówienia podchodzi indywidualnie i po ustaleniu wszystkich szczegółów zamówienia chętnie przystępuje do wyceny danego projektu. Specjaliści zatrudnieni w toPROMO doradzają każdemu z klientów w kwestii koncepcji, a także wyboru materiału czy rodzaju oświetlenia. Kasetony produkowane przez toPROMO cechują się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, dzięki czemu inwestując w nie, stawiamy na produkt, który posłuży nam przez lata.

Fot.: Elena Rabkina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Papier billboardowy, czyli blueback. Do czego go wykorzystać?
Papier billboardowy, czyli blueback. Do czego go wykorzystać?
Szukasz trwałego i odpornego papieru do wydruków wielkoformatowych? Dowiedz się, czym jest Blue Back Side.
/