Jakie są rodzaje druku?

Aleksandra Michaliszyn
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany - Poznaj najnowsze i najciekawsze metody wykonywania nadruków oraz wydruków.

Dzięki rozwojowi technologii możemy cieszyć się również rozwojem druku. Na dzisiejszym rynku znajdziemy więc wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają nam na drukowanie i nanoszenie wzorów na materiały w całkowicie nowy sposób. Jakie są najpopularniejsze obecnie rodzaje druku? Dowiesz się z tego artykułu!

Nadruk na odzieży i gadżetach

Najnowsze technologie umożliwiają między innymi skuteczny nadruk wzorów na odzieży i gadżetach firmowych, takich jak smycze firmowe z logo. Jakie metody nadruku na materiały tekstylne są spotykane najczęściej?

Sublimacja

Jedną z najpopularniejszych metod, jeśli chodzi o nanoszenie druku na ubrania i inne tekstylia jest z całą pewnością sublimacja. Kiedy będzie ona najlepszym wyborem? Sprawdzi się ona najlepiej szczególnie w przypadku, gdy chcesz na odzieży umieścić zdjęcie oraz zależy Ci przede wszystkim na jego trwałości i jak najdokładniejszym odwzorowaniu. Jest to bowiem bardzo wytrzymała oraz dokładna metoda. Co więcej, jest to dość tania metoda, nawet jeśli zdecydujesz się na niski nakład.

Sitodruk

Kolejną bardzo popularną metodą jest sitodruk. Proces powstawania nadruku polega na przeciskaniu farby drukarskiej przez szablon z sitami bezpośrednio na produkt. Dzięki temu sitodruk jest najbardziej wytrzymałą metodą nanoszenia wzorów. Dodatkową zaletą tej metody jest z pewnością wodoodporność nadruku. 

Folia flex druk

Możesz także zdecydować się na folię flex druk. Technika ta polega na zadrukowaniu folii flex na solwencie. Jest to metoda, która posiada wiele zalet, ale największą z nich jest z pewnością  bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz ich trwałość. Dzięki foli flex druk możesz więc nadrukować na odzież wzory wielokolorowe oraz z gradientem.

Jeśli interesują Cię nadruki na koszulkach Warszawa jest miejscem, w którym zrealizujesz swój każdy projekt.  

Druk na papierze

Również druk na papierze nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wykorzystanie nowych technologii. Jakie?

Druk offsetowy

Druk offsetowy to metoda stosowana zazwyczaj przy drukach wielkonakładowych. Zaletą tej metody jest przede wszystkim bardzo wysoka jakość wydruku oraz mocne nasycenie kolorów. 

Sitodruk

Sitodruk możemy wykorzystać nie tylko na tekstyliach, ale także na papierze oraz innych podobnych materiałach. Metoda ta świetnie sprawdzi się więc wtedy, kiedy masz ciekawy i nietypowy pomysł na wydruk.

Druk UV

Bardzo interesującą oraz stosunkowo nową metodą jest także druk UV. Umożliwia ona druk na praktycznie każdym materiale i gwarantuje wysoką, wręcz fotograficzną jakość wydruku, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz blaknięcie kolorów pod wpływem promieniowania słonecznego. Metoda ta sprawdzi się genialnie podczas wykonywania projektów takich jak zaproszenia ślubne personalizowane

Zdjęcie główne: Anete Lusina/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dyplomy i certyfikaty — gdzie je drukować? Jak wybrać dobrą firmę drukarską?
Dyplomy i certyfikaty — gdzie je drukować? Jak wybrać dobrą firmę drukarską?
W tym artykule omówimy, gdzie najlepiej drukować dyplomy i certyfikaty oraz jak wybrać dobrą firmę drukarską, aby uzyskać najwyższą jakość.
/