Fleksodruk dla tekturowych opakowań wysyłkowych (i nie tylko)

Tekst sponsorowany
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wraz ze wzrostem konkurencyjności branży e-commerce, opakowania wysyłkowe zaczęły odgrywać ważną rolę w promowaniu każdej marki pragnącej zaistnieć na krajowym rynku. Coraz więcej firm zwraca się ku fleksografii, by tworzyć przyciągające wzrok projekty, logo i komunikaty na swoich pudełkach wysyłkowych.

Jak wykonywane są usługi z zakresu fleksografii?

Fleksografia polega na wykorzystaniu elastycznych form drukarskich montowanych na szybkoobrotowych cylindrach. Podczas tego procesu naklejamy elastyczną, fotopolimerową matrycę wokół obrotowego wałka dla każdego koloru. Grafika i tekst dla każdego koloru są następnie podnoszone z powierzchni matrycy i przenoszone na podłoże do druku. Tylko na uwypuklone części matrycy zostają naniesione farby.

Dlaczego warto wykorzystywać opakowania wysyłkowe z nadrukiem?

Opakowania z nadrukiem mają wiele zalet.

  • Mogą być jednym z elementów identyfikacji Twojej marki. 
  • Pudełka wysyłkowe z logo i innymi elementami brandowymi wspierają promocję Twoich produktów i usług, reklamując markę konsumentom.
  • Drukowane opakowania wysyłkowe pomagają stworzyć zapadające w pamięć wrażenia, gdy Twoi klienci otrzymają i otwierają dostarczone przez kuriera lub pocztę paczki.

Dobrym i rozpoznawalnym przykładem takich opakowań jest pudełko Amazona z wielkim, uśmiechniętym logo. Według wyników badań branżowych, aż 4 na 10 konsumentów prawdopodobnie udostępni zdjęcia lub filmy swoich zamówień w mediach społecznościowych, jeśli produkty dotrą w unikalnym, estetycznym i dobrze zaprojektowanym opakowaniu. To zdecydowanie zwiększy rozpoznawalność Twojej marki. I warto o tym pamiętać.

Na jakich materiałach można wykonać nadruk?

Druk fleksograficzny zapewnia Klientom wiele możliwości i daje wybór w zależności od potrzeb oraz zakresu prowadzonej działalności. Przede wszystkim gwarantuje wykonanie nadruku na wielu różnych powierzchniach. Bez problemu można odtworzyć grafiki zarówno na podłożach porowatych, jak i nieporowatych. Fleksodruk pozwala na wykonanie trwałych nadruków na wielu rodzajach tkanin, papierze, papierze fotograficznym, tekturze, metalu, celofanie. Nasza drukarnia umożliwia druk, m.in. na takich materiałach jak LDPE, PA/PE, PET, PETMET, PET/PE, OPP, BOPP, BOPP MET, PAP, PAP/PE, PAP/AL/PE oraz podłoża dostarczane przez Klientów. Warto dodać, że fleksografia, ze względu na działania rotacyjne bardzo dobrze sprawdza się do wykonywania nadruków wzorów ciągłych.

Zastosowania i zalety druku fleksograficznego na opakowaniach wysyłkowych

Naszym zdaniem największymi zaletami fleksodruku dla opakowań e-commerce, są:

  • Pozytywny odbiór wysokiej jakości nadruku elementów brandingowych na opakowaniach wśród konsumentów;
  • Kompatybilność z wieloma rodzajami farb – szerokie zastosowanie fleksodruku;
  • Obsługa druku, laminowania i lakierowania w jednym procesie.

Na jakich opakowaniach polecamy wykorzystanie nadruków fleksograficznych?

  • Opakowania na butelki, w tym alkohole, soki;
  • Opakowania na orzechy, nasiona i bakalie oraz suszone owoce i warzywa;
  • Opakowania wykorzystywane w cukierniach i piekarniach; przyprawy;
  • Opakowania dla artykułów zoologicznych;
  • Opakowania na przeciery warzywno-owocowe;
  • Opakowania dla branży chemicznej.


Jesteś zainteresowany nadrukiem na opakowaniach wysyłkowych lub szukasz innych rozwiązań dla usług czy produktów w swojej firmie? W ofercie firmy Atria Polska znajdują się: etykiety ekologiczne, laminaty foliowe, etykiety na butelki, etykiety termokurczliwe, etykiety samoprzylepne, doypack – woreczki foliowe. Zobacz możliwości nadruków fleksograficznych w drukarni Atria i skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Plik RAW a JPG. Zalety i wady obu rozwiązań, Cz.2 – plik JPG
Plik RAW a JPG. Zalety i wady obu rozwiązań, Cz.2 – plik JPG
Czym są pliki JPG i RAW? Jakie są między nimi różnice? Który format jest lepszy? Zapraszamy na drugą część cyklu!
/