Na co nanieść grawer?

Aleksandra Michaliszyn
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Grawer to genialny sposób na spersonalizowanie biżuterii i nie tylko. Na co nanieść grawer? Dlaczego warto się na niego zdecydować? Wszystkie najważniejsze informacje na temat graweru poznasz z tego artykułu!

Dlaczego warto zdecydować się na grawerowanie?

Grawerowanie to świetny sposób na spersonalizowanie biżuterii lub nagród takich jak puchary i medale. Doskonałym pomysłem są również zapalniczki z grawerem. Dlaczego warto zdecydować się na grawerowanie?

Przede wszystkim jest to najlepszy sposób trwałego ozdobienia i oznaczenia przedmiotów. Jest to także bardzo szybka i precyzyjna metoda. Nawet jeśli podobny projekt zechcesz wykonać na kilkudziesięciu sztukach tego samego produktu, możesz mieć pewność, że każdy pojedynczy grawer będzie miał identyczne parametry. Ponadto wykonywanie graweru jest w pełni bezpieczne. 

Na co nanieść grawer?

Zastanawiasz się, na jakie materiały możesz nanieść grawer? Najpopularniejsze z nich to oczywiście metal oraz drewno. 

Grawerowanie metalu cieszy się bardzo dużą popularnością. Wygrawerować można niemal każdy rodzaj metalu oraz każdy metalowy przedmiot. Do tego typu graweru wykorzystuje się zazwyczaj grawer laserowy. Jest to bardzo szybki, wygodny i bezpieczny sposób wykonywania graweru. Wiele firm oferuje personalizację nieśmiertelników, biżuterii, zapalniczek benzynowych i wielu innych przedmiotów. Tego typu gadżety są doskonałym pomysłem na prezent. 

Grawer można nanieść również na drewno, jednak nie jest to aż tak popularne, jak grawerowanie metalu. Możesz z powodzeniem wygrawerować różnego rodzaju drewniane tabliczki, breloczki, czy też akcesoria kuchenne. Dzięki laserowej obróbce drewna możesz między innymi realizować własne projekty personalizowanych prezentów oraz tworzyć na nich grafiki, a także naprawdę kunsztowne zdobienia. 

Ponadto grawer możesz nanieść także na szkło (statuetki, wazony, talerze, patery, kufle, kieliszki), wyroby skórzane (kalendarze książkowe, portfele, torebki, paski), przedmioty z pleksi (statuetki, medale, pamiątki, stojaki, ekspozytory, litery i znaki) oraz na artykuły papierowe (okładki, zaproszenia, kartki świąteczne, szablony).

Fot.: Paweł Szmajduch/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drzwi otwarte BOBST dla branży opakowaniowej. W tym roku online
Drzwi otwarte BOBST dla branży opakowaniowej. W tym roku online
Dni otwarte dla branży opakowaniowej. Sprawdź, dlaczego warto wirtualnie odwiedzić BOBST już za kilka dni!
/